תכנון מטבח- פרט בפרט
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

תכנון מטבח- פרט בפרט 

מאת   29/05/2012 |  נצפה 1926 פעמים

מטבח זה המקום המרכזי בבית, בעוד שחדר השינה משמש רק את ההורים, חדר ילדים או משחקים מיועד עבורם, המטבח מיועד לכול דיירי הבית. אם אתם עומדים לפני תכנון המקום המרכזי בבית כדאי שתקראו את המאמר ותקפידו על פרטים חשובים. שלא תגידו לא ידעתי, לא שמעתי. איך לתכנן את המטבחים המדריך המלא..

השמים הם הגבול של מי?

אם כבר בררתם על מטבח חדש או שיפוץ מטבח קיים, בין אם קראתם בין מיליוני תוצאות האינטרנט, או בין אם עשיתם חקר שוק בין החנויות והמשווקים. אתם ודאי כבר יודעים שאין גבול לעיצוב, לסגנונות, לצבעים ולחומרים. תהליך תכנון המטבחים דורש מאיתו את מרבית תשומת הלב, עם התייחסות לכל פרט ופרט גם לפרטים הקטנים ביותר. שלב התכנון המוקדם הוא שיתן את התוצאות החשובות ביותר- יעילות, פונקציונאליות וכמובן איך לא, מטבח החלומות המהמם.

צרכים ייחודים

תכנון המטבח צריך להתאים לדיירי הבית ולמשתמשים בו הן מבחינת טעם אישי, סגנון מועדף ותקציב. כיום בכדי לתכנן מטבח מושלם אינך חייב לשבור את הראש, מדידות, התרוצצות בין ספקים וחנויות. על מנת לענות על שלושת הצרכים הללו עדיף להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך, מעצב פנים, חברת מטבחים המעסיקה מעצבי פנים בוגרי הפקולטות הגבוהות לעיצוב או נגר, אי אפשר להיות מנותק מהאנשים הללו. גם אם אתם חושבים שהם יהוו חריגה בתקציב. בסופו של דבר ההפך הוא הנכון, הם שיוכלו לעזור לכם להתאים את המטבח הטוב ביותר עבורכם לפי התקציב שברשותכם.

שלבים בתכנון

תכנון מטבח מוצלח מורכב מכמה שלבים עיקריים, ראשית מדידות המטבח, כדי להגיע לתוצאות מדויקות, בשלב זה נוכל לתכנן היכן יהיה הגז, היכן יהיו מכשירי החשמל השונים והכיור או הכיורים (תלוי בגודל ובצרכים). השלב הבא מקומות האחסון שהם  ארונות המטבח ובמידה ויש מקום המרזב ומכאן אפשר לעבור לשלב המעניין ביותר שפת העיצוב, איזה סגנון אנחנו רוצים, האם אנו אנשים של מטבח כפרי, מטבח איטלקי, מטבח מודרני. אנו רוצים מטבח עשיר או מינימליסטי כאן זה המקום לשתף את כל דיירי הבית ולהגיע להסכמה אחת.

האמצעים מקדשים את המטרה

מצפה לנו עבודה לא קלה, צריך להשקיע הרבה מחשבה, על ידי בחירת איש מקצוע מוסמך ועל ידי תכנון נכון בהתאם לתקציב שלנו כמובן. נוכל להגיע למטרה האחת והיחידה שעליה פיללנו כל כך, מטבחים חדשים בעיצוב מיוחד, תוך כדי ניצול מקסימאלי של כל מטר רבוע בחלל, המשמש את כל יושבי הבית ללא יוצא מן הכלל. לדאוג לבחינה האסתטית, הפונקציונאלית והבטיחותית. כל שנותר זה לסכם במילה אחת: תתחדשו.

נכתב על ידי דני גלעד מעצב אתרי אינטרנט


מתכנן בקרוב להחליף את המטבח שבבית בחדש ואיכותי יותר. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה