במקום להיתקע על הצדק האישי שלכם למדו לדלג קדימה - כיצד?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

במקום להיתקע על הצדק האישי שלכם למדו לדלג קדימה - כיצד? 

מאת   29/05/2012 |  נצפה 3005 פעמים

במקום להיתקע על הצדק האישי שלכם למדו לדלג קדימה - כיצד? 

 

 

צדק מהו?

 

צדק הוא הסתכלות סובייקטיבית, אישית, צרה ובדרך כלל מקובעת. הצדק של אדם אחד אינו קרוב או דומה לצדק של אדם אחר. לכל אחד בעולם יש צדק משלו, ולכן כאשר צדק מתנגש בצדק - נוצרת בעיה קשה של תקיעות.

 

צדק נראה במבט שטחי כמשהו שמשותף לכל אחד, כמשהו שאמור להיות ברור לכל אחד, כמשהו בסיסי, אלמנטרי, כזכות יסוד המהווה את הבסיס לחיים נורמליים ושפויים. אבל במציאות כל זה אינו נכון בכלל.

 

 

 

צדק תוקע בעמדות מובנות וכבדות

 

בגלל שאין צדק אחד בעולם, הצדק הוא מכשול בפני החיים הטובים כי הוא תוקע בעמדות נוקשות, סגורות, כבדות ופשטניות. הוא גורם לסכסוכים בין אנשים, לניתוקים, למאבקים ולתחושה תמידית של קורבניות, ויתור, מסכנות ופשרה. 

 

צדק הוא מכשול בפני יחסים נורמליים וטובים בין אנשים. רק העדרו של צדק יכול לפתוח פתח ליחסים טובים כי בדרך כלל אדם שלא מקבלים את הצדק שלו הופך באופן בלתי נמנע לעצבני, כעוס, ממורמר ונוח לויכוח.    

 

 

 

כיצד מדלגים?

 

צדק תוקע יחסים, מוביל למתיחות ולתחושה קשה. לעומת זאת, קלילות והעלמת עין מאפשרים זרימה ביחסים וחיים טובים. דילוג הוא מצב בו לא מתעכבים על קטנות, לא עושים עניין מכל דבר, ממשיכים הלאה לדבר הבא ומשתדלים להשלים עם המציאות הלא מושלמת של החיים.

 

מי שמתעכב על פרטים קטנים ונלחם על הצדק האישי שלו יחווה חיים קשים ומורכבים. אבל, מי שמדלג או מתעלה מעל לפרטים המעצבנים יחיה חיים מצויינים, כי בסופו של דבר החיים הטובים הם התחושה של תנועה, של התרחשות, של התקדמות ושל דברים חדשים ולא מצב מתיש של תקיעות, מאבקים וויכוחים.

   

 

 

דילוג מוביל לזרימה, הרמוניה והתקדמות הלאה

 

צדק מוביל לתקיעות, לכבדות ולתחושה שכל טעם החיים נגוז ממך. דווקא המושג "צדק", שנתפס לכאורה כתנאי לחיים של רווחה, כבוד עצמי ואמונה הוא בדיוק הדבר שמרחיק מהחיים הטובים וההרמוניים.

 

במקום להיות צודק ועצבני למדו להיות שמחים וקלילים. במקום לדרוש מהצד השני להבין ולקבל את השקפת עולמכם "הצודקת" - פשוט דלגו הלאה ל אחד צדק משלו. במקום להיאבק כל הזמן על מה שחשוב לכם למדו להתעלם ופשוט לעבור לדבר הבא. במקום לחשוב שיש צדק בעולם למדו להשלים ולקבל את העובדה שצדק הוא דבר דימיוני שנמצא בראש אבל לאו דווקא במציאות.

 

 

וטיפ לסיום: במקום להשתעבד לחיים צודקים וקשים הפכו את החיים למשהו פחות צודק ויותר מהנה.

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה