טיפים לגביית שיקים על פי חברות גביית חובות מקצועיות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טיפים לגביית שיקים על פי חברות גביית חובות מקצועיות 

מאת   20/05/2012 |  נצפה 2269 פעמים

טיפים לגביית שיקים ע"פ חברות גביית חובות מקצועיות

בעולם שבו הענף הכלכלי הולך ומתפתח עם הזמן שחולף, ישנם לא מעט בעיות שהיו ישנם וצפויות להמשיך ולהיות שמטרידות ומפריעות לכל המעורה בעולם הכלכלה של ימינו. אחת מהן היא תופעת גביית חובות שאין חברה או עסק במדינת ישראל ובעולם כולו שלא משקיע כסף רב בניסיון להשיב את הכסף שהובטח ולא שולם.

גביית שיקים חוזרים, הוראות קבע שבוטלו או העברה בנקאית שלא בוצעו בהצלחה, אלו הבעיות שאיתם צרכים להתמודד כל מחלקת גביית חובות טיפוסית בכל חברה או עסק כלשהו.

יש להודות ולומר שעיקר העבודה במחלקת גביית החובות מתעסקת בעיקר במקרי גביית שיקים שחזרו עקב ביטול, טעות בכתיבת השיק חוסר כיסוי. ולכן במאמר הנ"ל ננסה לברר וללמוד מעט מהם הדרכים שמחלקות גביית חובות מטפלות בבעיית גביית שיקים שחזרו ואולי מתוך זה נשכיל אף אנו ונדע מה לעשות וכיצד לפעול בעת שהפקדנו שיק שקיבלנו שחזר.

בירור עם בעל השיק

ע"פ שאלון שניתן לבעלי המלאכה שעוסקים בבעיית השיקים החוזרים במחלקות גביית חובות השונות, הופתענו לגלות כי אחוז ניכר ממקרי גביית שיקים שחזרו התברר כטעות בשיק עצמו או במקרה של אי תשומות לב של הלקוח ששכח את התאריך שנכתב על גבי השיק או את קיימו בכלל עקב מעמסה של שיקים אחרים, ולכן ברוב המקרים הללו הושג במהרה הסדר לתשלום חלופי במקום השיק שחזר, לכן מומלץ לכל מי שממהר לפנות לחברת גביית חובות על מנת שתגבה לו את השיק שחזר מהבנק לקיים בירור קצר עם בעל השיק ולנסות להגיע להסדר חלופי.

פנייה לגורמים חוקיים

במקרה שנעשה ניסיון של מחלקת הגבייה לבירור עם בעל השיק ולאחר ניסיון להגיע להסדר שלא צלח תשלום חלופי, מחלקת גביית החובות פונה לגורמים חוקיים לגביית שיקים חוזרים על מנת לקבל את התשלום שמגיע לה על פי חוק. ישנם שתי דרכים מקובלות לקיים גביית שיקים חוקית, הדרך האחת היא על ידי לשכת הוצאה לפעול, לשכת הוצאה לפועל שבדרך כלל ממוקמת בצמוד לכל בית משפט השלום הקיים בעיר, פועלת על מנת לאתר את בעלת השיק החוזר ולברר מדוע חזר השיק ובמידה והעניין מסבך היא מעבירה את המקרה לטיפול משפטי.

במקרה כזה מחלקת גביית חובות שוכרת עורך דין שייצג את החברה במשפט שיערך בבית משפט השלום בנגוע לשיק החוזר. לכן במקרה שניסיתם לערוך הסדר עם בעל השיק החוזר שלא נשא פרי יש את הדרכים החוקיות שהמדינה מעמידה לרשות כל אחד ואחד בכלל מקרה של גביית שיקים. ובכל עת תכלו לפנות לעזרה מכל חברת גביית חובות שתעזור לכם בכל אחד מהשלבים שהזכרנו.

למאמרים נוספים על גביית שיקים על פי חברות גביית חובות מקצועיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה