ישנן 2 דרכים להתמודד עם בעיות: לחוות אותם או לנהל אותם - מה עדיף?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ישנן 2 דרכים להתמודד עם בעיות: לחוות אותם או לנהל אותם - מה עדיף? 

מאת   19/05/2012 |  נצפה 1922 פעמים

ישנן 2 דרכים להתמודד עם בעיות: לחוות אותם או לנהל אותם - מה עדיף? 

 

 

בעיות

 

החיים מלאים בבעיות. לחלק מהאנשים זה לא מפריע להתקדם, להצליח ולהגיע לחיים הטובים. לחלק אחר, זה נראה כאילו הבעיות גוברות עליהם והם אינם מצליחים להשתחרר מהם או להתמודד איתם.

 

לכולם יש בעיות, אבל לא כולם מתמודדים איתם באותה הצורה. יש כאלה שמחפשים פתרונות ויש כאלה שחווים את הבעיות ונותרים תקועים במקום מבלי יכולת להתקדם.

 

 

 

לחוות בעיות פירושו להיתקע בהן ביודעין מבלי לפתור אותן

 

אנשים שחווים בעיות הם אנשים שברגע שמתעוררת בעיה הם חווים אותה במקום לנהל אותה ולפתור אותה. הם עסוקים בבעיה ובמה שהיא עושה להם, במקום לכוון את כל האנרגיות במציאת פתרון לבעיה.

 

לחוות בעיה פירושו להיפגע, להיות מסכן, לרחם על עצמך, להאשים אחרים, להצטדק, להתעצבן, ללכת בכעס, להתייאש, לעזוב הכל. לחוות בעיה היא גישה שמבזבזת כמעט 100% מהזמן ומהאנרגיות כדי להיות בבעיה ולהישאר בה, במקום לנסות להתמודד איתה באמת ולפתור אותה.   

 

 

 

לנהל בעיות

 

ניהול בעיה היא דרך וגישה אחרים לגמרי להתמודדות עם בעיות. בעוג שאדם שחווה בעיות אינו מסוגל בכלל לפתור את הבעיות שלו - אדם שמנהל את הבעיות שלו הוא היחיד שעם הזמן יפתור את הבעיה.

 

לנהל בעיה פירושו לנתח אותה, לבחון דרכי פיתרון, לבחור את הטובה מבין האפשרויות ולבצע אותה במהירות האפשרית. לבחון את התוצאה ולנסות שוב עד לפיתרון המיוחל.

   

 

 

התמודדות עם בעיות היא למצוא פתרונות

 

בסופו של דבר, בעיות אינן נפתרות עד אשר הן נפתרות. האשמות, צדק, בכי, כאב, זעם, מרד, התרסה ושנאה - כל אלה לא יובילו לעולם לפתרון של בעיה, במקרה הטוב הם רק יחריפו אותה.

 

הגישה הרגשית לבעיות אינה יעילה ואינה מובילה לשום הקלה או הטבה. רק גישה מעשית וארצית לבעיות יכולה לסלול את הדרך לפתרון בעיות. ולכן, אם יש לכם בעיה תשתדלו לא לחוות אותה ולהיתקע בה אלא חפשו בצורה אובייקטיבית דרכי פתירון ואמצו את הפיתרון שנראה לכם הפרטי והיעיל ביותר.

 

 

וטיפ לסיום: אם יש לכם תקר בגלגל או אם פוטרתם מהעבודה, אם מישהו בגד בכם או אם נגרם לכם עוול - בכי, זעם, צדק, נקמה או שנאה לעולם לא יובילו אותכם לפתרון הבעיה. רק אמצעים טכניים ומעשיים יספקו לכם פיתרון יעיל של הבעיה.

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה