מהי אהבה פאסיבית ומדוע היא אינה אהבה אמיתית?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהי אהבה פאסיבית ומדוע היא אינה אהבה אמיתית? 

מאת   19/05/2012 |  נצפה 2169 פעמים

מהי אהבה פאסיבית ומדוע היא אינה אהבה אמיתית? 

 

 

אהבה פאסיבית היא אהבה שבאה בחינם

 

אהבה פאסיבית היא אהבה שאינה כרוכה בשום מאמץ, השתדלות, שינוי או השקעה. בדרך כלל, אהבה פאסיבית מתרחשת כאשר שני בני זוג "נדלקים" אחד על השני בשנייה אחת.

 

ההידלקות וההתאהבות אינם תוצאה של מאמץ או התגברות על בעיות ומכשולים אלא פשוט משהו ש"קרה". והאירוע הזה מביא איתו סוג של אהבה זמנית, שעם הזמן היא בדרך כלל הולכת ודועכת. 

 

 

 

הידלקות והתאהבות הם סוג של אהבה פאסיבית

 

הבעיה באהבה פאסיבית היא שברגע שמתעוררים קשיים - היא קורסת. כל עוד ההידלקות נמשכת והחופשה היא נהדרת - הכל טוב. אבל ברגע שמתעוררות בעיות - אין לבני הזוג את הכלים והרצון להתחיל להתמודד עם המציאות.

 

אהבה פאסיבית דומה למצב בו אדם מקבל סכום כסף מאוד גדול בגיל צעיר, והוא אינו עובד כל חייו אלא חי מהכסף הזה. אדם כזה אינו מבין את החיים ואינו יודע מהו מאמץ משום שהוא מעולם לא היה אקטיבי אלא הוא נותר פאסיבי - הוא קיבל עושר גדול אבל הוא לא עשה בעצמו דבר ולא להתאמץ מעולם.    

 

 

 

אהבה אמיתית היא אקטיבית

 

אהבה אמיתית היא אהבה אקטיבית הכרוכה בויתורים, קורבנות, מאמץ והתמדה. באהבה אמיתית בני הזוג מכירים אחד את השני עם השנים, לאורך כל מבחני החיים, והם מתגברים על כל המכשולים בכוח הרצון, המאמץ וההקרבה.

 

לעומת זאת, אהבה פאסיבית אינה אהבה אמיתית אלא שקרית. זו אהבה שבאה מעצמה ולא כתוצאה משום מאמץ והיא גם נעלמת ברגע של הקושי הראשון. זו אהבה שהיא נוצצת מבחוץ, אבל בעצם זו אהבה של מפונקים, אהבה שקרית שאין בה שום מאמץ ורצון אמיתי להיות ביחד ולחיות בשיתוף, אלא סתם רצון להינות ולכייף.

   

 

 

כמו בקריירה - רק כשאתה מתאמץ בשביל האהבה אז אתה מבין מהי אהבה

 

מי שבונה קריירה במו ידיו יודע כמה מאמץ וזמן, סבלנות והשתדלות נדרשים לשם כך. אותו הדבר באהבה. אהבה אינה יכולה להופיע מעצמה ולשרוד את מבחן החיים ללא שום השקעה, הקרבה וויתורים.

 

כדי להצליח באהבה יש להתאמץ בשבילה, לוותר על דברים חשובים, לבצע קורבנות ובאמת לשבור את גבולות הנוחות והנוחיות. רק אז האהבה האמיתית מתגלה - חברות אמיצה, שיתוף פעולה אמיתי, מוכנות להקריב אחד בשביל השני ותמיכה הדדית.

 

 

וטיפ לסיום: אהבה אינה זכייה בלוטו. אהבה היא עבודה מאומצת שנושאת פירות עם השנים.

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה