תזונה לספורטאים - עקרונות ודרכי היישום
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

תזונה לספורטאים - עקרונות ודרכי היישום 

מאת   17/05/2012 |  נצפה 1725 פעמים

תזונה לספורטאים הינה תזונה מעט שונה מתזונת האוכלוסייה אשר אינה מתאמנת. חשבון פשוט מראה כי ספורטאים זקוקים לכמות קלוריות גדולה יותר והרכב מעט שונה של מרכיבי המזון. תזונה לספורטאים הינה ענף של מדעי התזונה אשר בעיקרה נועדה לספק לגופם של הספורטאים השונים את דרישותיהם, למנוע פציעות, לשפר את יכולות הביצוע של הספורטאים, להביאם להישגים חדשים ולאימונים פוריים. על מנת לעמוד ביעדיה, תזונת הספורט מעודדת שימוש מושכל בתוספי מזון והקפדה יתרה על עקרונות תזונתיים אשר יובאו בפניכם להלן.

 

תזונה לספורטאים – פחמימות, חלבונים ושומנים

מגוון המזונות שאנו צורכים מדי יום מכילים יסודות תזונתיים אשר בונים את הגוף ומתחזקים אותו. אותם היסודות נחלקים באופן גס לפחמימות, חלבונים ושומנים אשר מהווים את שלד קיומינו בתור יצורים חיים ונושמים. תזונה נכונה לספורטאים עוסקת באותם העקרונות הקבועים על פיהם יש לצרוך מגוון רחב של אבות מזון אך תוך התחשבות בסוג הפעילות הספורטיבית:

 

 

 

 

תוספי תזונה לעוסקים בספורט ופיתוח הגוף

העוסקים בספורט ובפיתוח הגוף מודעים הרבה יותר לגופם מאשר אוכלוסיית האנשים אשר אינם מתאמנים. על מנת לשמור על תזונה לספורטאים נאותה ונכונה יש לעמוד במשטר תזונתי קפדני על מנת להימנע מחוסרים. תוספי התזונה למיניהם נועדו לעזור לספורטאים להימנע מחוסרים תזונתיים ולהביא אימונים מוצלחים ופורים יותר. בין תוספי התזונה המומלצים לספורטאים ניתן למצוא:

 

שמירה על עקרונות תזונה לספורטאים תביא אתכם להישגים טובים יותר ותמנע נזקים עתידיים אשר עלולים לנבוע עקב חסרים תזונתיים לאורך זמן.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה