אימון עסקי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אימון עסקי 

מאת   14/05/2012 |  נצפה 1420 פעמים

אימון עסקי הינו תהליך בו האדם לומד להכיר את העסק שלו והתחום בו הוא נמצא ומתאמן לעבר השגת התוצאות שהוא מציב לעצמו, הכולל יצירת:

"חזון עסקי"- התמונה העתידית הכי טובה ומצליחה ע"פ ראות עיניו- היכן העסק יהיה בעוד שנה? 5 שנים ו-10 שנים? מתוך החזון גוזרים את המטרות.

מטרות ויעדים אפקטיביים- מה התוצאות הקריטיות והספציפיות שהוא רוצה להשיג ויביאו לי את התוצאות הטובות ביותר? בכל תחומי העסק: הכנסות, ניהול, שיווק, משאבי אנוש ועוד.

משאבים- מה המשאבים העומדים ברשותו להשגת מטרותיו- כסף, קשרים, נכסים, קנין רוחני וכולי.

כתיבת תוכנית פעולה למימוש התוצאות- התוכנית מציגה מהם הפעולות שעליו לעשות כדי לממש את התוצאות במציאות וכן את הגשמת החזון, כגון: כתיבת חומרים, שיחות טלפון, פגישות עם אנשים, פתיחת עוסק מורשה או חברה וכולי.

בתחילת האימון העסקי המאומן נשאל שאלות על העסק בו הוא פועל או עסק שברצונו להקים,  מאמן עסקי בודק מטרותיו, רצונותיו ושאיפותיו. כמו כן נבדק המצב המצוי בו נמצא העסק למול המצב הרצוי שאליו שואף להגיע הלקוח.

לדוגמא:

 

בתהליך אימון עסקי הלקוח מתחיל לפעול ע"פ תוכנית הפעולה שהוא יצר והתוצאות נבדקות מידי שבוע ע"י המאמן והלקוח בכדי לראות האם התוצאות מצליחות לקדם את הלקוח לעבר החזון שיצר לעצמו.

כמו כן יש לבדוק מה התחומים שהלקוח הכי טוב בהם, לדוגמא: מכירות ואותם הוא צריך לבצע ואת יתר הפעולות כמו תפעול הוא יכול ללמוד לשפר את התפוקה שלהם או לחילופין לבדוק את האפשרות למינוף הפעולה לאדם אחר.

המטרה הכי חשובה בתהליך היא לזהות בתוכנית הפעולה את הפעולות אשר יוצרות את התוצאות הטובות ביותר, כך שהלקוח "ישכפל" ויבצע אותם שוב ושוב והם יניבו עבורו תוצאות אפקטיביות ומצליחות.

תהליך אימון עסקי משפר את פעילות העסק, גורם למיקוד בתוצאות אפקטיביות ויוצר תחושה פנימית של הקלה, ביטחון, איזון ומוטיבציה להניע את המטרות של העסק קדימה לעבר החזון.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה