איך אפשר להרוויח מהבורסה?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איך אפשר להרוויח מהבורסה? 

מאת   29/04/2012 |  נצפה 2632 פעמים

דברים חשובים למי שמתחיל לסחור בבורסה

כל מי שמתחיל את דרכו במסחר הבורסה צריך ללמוד דברים בסיסיים בנושאים כמו מהם הסכומים אותם ניתן להרוויח באחוזים לפי כמות ההשקעה, וללמוד את הנושאים בהם ניתן להשקיע בצורה שקולה ואחראית ככל שניתן. כמובן שבכל השקעה בבורסה תמיד קיים הסיכון שהחברה בה בחרנו להשקיע תפשוט את הרגל או לא תבצע כל עלייה בשוויה, ועל כן צריך לדעת כיצד לבחור את החברות הנכונות ביותר. כשאין סכומי כסף גדולים כדאי להשקיע במסחר מתוכנן ולטווחים קצרי מאוד, המכונים סווינג. בורסה למתחילים הינה נושא מורכב מאוד ויש להשקיע זמן בלימוד מקדים לפני שנכנסים לתחום עצמו.

סוגי ההשקעות אותם כדאי לתכנן תלויים בדברים רבים, הקשורים לאופי המשקיע ולסגנון אותו הוא מפתח במהלך ההשקעות, תלויים כמובן בריביות הקיימות בשוק ובמדדים השונים של המניות.

רוב המשקיעים הפרטיים שאינם סוחרים בבורסה כמקצוע לכל דבר, בסופו של דבר מפסידים כספים או לכל היותר מצליחים להיות סביב הממוצע של התשואה בשוק. מי שרוצה להתייחס למסחר בבורסה כתחום מקצועי, צריך להיות מוכן להשקעה גדולה ולמספר שנים של לימוד. בדומה למקצועות חופשיים אחרים בשוק, מי שאינו מוכן להשקעה כזו פלוס סכום התחלתי אותו הוא מוכן להפסיד, נופל תחת הקטגוריה של מסחר חובבני.

כאשר מתייחסים לשאלה כיצד בכלל נכנסים לתחום, ניתן לקרוא ספרים כמו "בורסה למתחילים" או "צעדים ראשונים בשוק ההון", או לקחת מספר קורסים בנושא. בכל מקרה, יכולת למידה עצמאית חשובה יותר מכל דבר.

השקעה ראשונית

התחלת המסחר בבורסה כרוכה בסכומי כסף יחסית גדולים אותם מוכנים להפסיד בשנות המסחר הראשונות. ניתן להתחיל את המסחר בתור משחק על כסף וירטואלי, ולנסות להשקיע בצורה שקולה עם סיכויים קטנים להפסד.

פעמים רבות הלימוד בפועל מתבצע רק לאחר הפסד כספי כואב, כאשר המשקיע מחליט לבדוק את עצמו בצורה רצינית. ישנם מקרים בהם הצמדות למניה כלשהי יכול לגרום להפסדים כבדים, במקרים בהם לא יודעים מתי לצאת בזמן. כאשר מגיעים לבעיות מהותיות כגון אלה צריך לשאול שאלות כגון מהם הטעויות אותם אני מבצע כמשקיע, היכן ניתן לשפר. רק לאחר שאלות אלו ניתן באמת להתקדם. אין ברירה אלא להפסיד כסף בהתחלה מכיוון שנושא זה מהווה את הדחיפה המרכזית ללימוד מעמיק של התחום. הכוונה אינה רק לקריאת ספרים בנושא, אלא לקיחת כל הנושא בתור פרויקט מרכזי ללימוד בעתיד. רק כך ניתן להשתפר ללמוד ולהצליח בתחום.

לינקשייק קידום אתרים - פתרונות ייחודיים לקידום אתרים באינטרנט 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה