מחליפים מקום עבודה? על מה לשים דגש בקורות החיים ובראיון?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מחליפים מקום עבודה? על מה לשים דגש בקורות החיים ובראיון? 

מאת   24/04/2012 |  נצפה 2145 פעמים

מחקרים בתחום הקריירה מראים שהיום, בניגוד לעבר, אנשים נוטים להחליף את תחום עיסוקם מספר פעמים במהלך חייהם. בעוד שבעבר, אדם למד מקצוע, חיפש עבודה בתחום המקצועי אותו למד, עבד באותו מקצוע במהלך כל חיי העבודה שלו ועד היציאה לגמלאות, היום, זה בהחלט לגיטימי להחליף מקצוע לפחות פעם אחת במהלך הקריירה. מכך ניתן להסיק, שאדם ימצא את עצמו במעמד של דורש עבודה יותר מפעם אחת במהלך הקריירה שלו. בכל פעם זה יקרה מסיבה שונה. הרצון לשנות, להתקדם, לייצר אופק כלכלי חדש, להגשים חלום ילדות או הסיבה הקלאסית - פיטורין. כדי למצוא מקום עבודה חדש יידרש אדם, לעבור ראיון עבודה ובדרך אליו לכתוב קורות חיים.

להלן מספר טיפים כיצד לעשות זאת נכון.

 קורות החיים:

תבנית מתאימה לכתיבת קורות חיים ניתן למצוא בקלות באתרי אינטרנט שונים. לאחר שמצאתם  תבנית מתאימה, הקפידו על הכללים הבאים:

  1. תוכן קורות החיים חייב להבהיר מדוע כדאי לבחור דווקא בכם. במה אתם טובים מאחרים?
    מהם הכישורים הבולטים שלכם, במה צברתם ניסיון, כל זאת בהתייחס לעיסוק אליו אתם מגישים מועמדות. יש להתייחס במספר מילים לתחום הבינאישי וליכולות שלכם בתחום המחשב.
  2. המראיין רואה מספר גדול של קורות חיים. יש להקל עליו במציאת המידע החשוב במהירות. לכן, אין להאריך בכתיבה מעבר לדף אחד ויש להגיש את המידע החשוב ביותר בתחילת מסמך קורות החיים. קורות החיים מחולקים להיבט התעסוקתי ולהיבט הלימודי. בכל חלק יש להתחיל בכתיבת הדבר האחרון שעשיתם ומשם לחזור אחורה בזמן.
  3. לא לשכוח לכתוב את פרטיכם האישיים במקום בולט בתחילת המסמך: שם ומספר טלפון בו אתם זמינים על מנת שבודק קורות החיים יוכל ליצור איתכם קשר בקלות.
  4. היום מקובל להוסיף תמצית בתחילת קורות החיים. התמצית כוללת שלשה משפטים שמבטאים את עיקר קורות החיים: תחומים בהם צברתם ניסיון, יכולות וכישורים, תכונות חשובות. התאימו את התמצית לדרישות המשרה אליה אתם שואפים להתקבל.
  5. אל תשלחו קורות חיים לכל עבר רק בגלל שזה בחינם. שילחו קורות חיים למקומות עבודה בהם אתם באמת רוצים ומתאימים לעבוד.

 ראיון העבודה:

מחקרים מראים שתוצאות הראיון נקבעות על פי הרושם הראשוני שאתם יוצרים מיד עם כניסתכם.

  1. יש לנהוג בחביבות, לברך לשלום, לחייך, להביט בעיני המראיין, להקשיב ולהיפרד באופן מכובד בתום הראיון.
  2. לראיון צריך להגיע עם תשובות מוכנות לשאלות שסביר להניח שיישאלו. כגון: מה יש לכם להציע בהקשר של המשרה המוצעת? מהן הסיבות לכך שהפסקתם לעבוד במקומות העבודה הקודמים? מהן ציפיות השכר שלכם? התשובות לשאלות אלו הן לא המקום לגילוי לב, אלא התשובות שצריך להגיד כדי לקבל את העבודה.
  3. במסגרת הראיון דברו בלשון חיובית. אל תדברו סרה על מעסיקים קודמים. אל תגידו דברים שליליים על עצמכם. אם יש לכם ציפיות שלא קיבלו מענה במקום עבודה קודם, בטאו אותם כשאיפה שלכם במקום העבודה בו אתם מתראיינים, ובאופן ספציפי, מה אתם יכולים לתרום ולעשות כדי להגשים את אותה שאיפה. לדוגמא: אם עבדתם בעסק משפחתי בו ההתקדמות הייתה על בסיס קשרי משפחה וזה היה מקור לתסכול עבורכם, אימרו: אני שואף להתקדם במקום העבודה הבא שלי על בסיס כישורי והתרומה המשמעותית שאביא לעסק / לחברה.

 

בהצלחה!

דינה קידר, יועצת ארגונית ומגשרת, מאמנת אישית לחיים ומאמנת עסקית. יועצת לעסקים בשלבי הקמה, צמיחה, שיפור תפקוד, ניהול ותוצאות, ייעוץ ואימון להגעה ליעדים אישיים ועסקיים, ליצירת בהירות, לפתרון בעיות. ייעוץ גם במסגרת תכנית החונכות העסקית של התמ"ת 0544-984436 http://keidar.net/lifecoaching/

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה