ריקודי בטן - היסטוריה ייחודית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ריקודי בטן - היסטוריה ייחודית 

מאת   24/04/2012 |  נצפה 2185 פעמים

ההיסטוריה של ריקודי בטן ההיסטוריה מלאה במחילוקי דעות. אנשים אולי לא בטוח  לגמרי לגבי מה הוא מקור ריקוד הבטן, אבל מה שבטוח שבמקרה של ריקודי הבטן קיימת היסטוריית ריקוד המכסה מאות רבות ומגוון של ארצות ותרבויות. השורשים של ריקודי הבטן הם במזרח התיכון.

אנשים בארצות ערב קוראים לריקודי בטן בשם Raks Sharqi, כלומר "מחול מזרחי". ריקוד זה בוצע בעבר על ידי נשים עבור נשים אחרות בלבד. מאוחר יותר, גברים התחילו להציג סוג זה של ריקוד לגברים אחרים במועדוני הגברים. על פי ההיסטוריה הזו, שכבות של בגדים צבעוניים שהיו מכסים לגמרי את העור היו לתלבושות העיקריים של הריקוד הזה.

אז מדוע ההיסטוריה של ריקודי הבטן שנויה במחלוקת? שם של הריקוד הוטבע במהלך 1893 בשיקגו ביריד עולמי של. שינוי השם של "ריקודי בטן" עצמו ניתן על ידי האמרגן בגלל חוסר עניין במופע המחול המצרי. עד 1950 הריקוד היה למעשה מחוץ לחוק.

הסטוריה של ריקודי הבטן בארצות הברית

כאשר הריקוד הזה הגיע לארצות הברית, ניתן היה לראות ריקודי בטןרק במות התאטרון וקברת. הוליווד לראשונה נחספה לריקודי הבטן על ידי השימוש שלהם ברקדנים בסרטים (כמו עלמות במצוקה או נשים בעלי מוניטין לקוי). במציאות ההיסטוריה של ריקודי הבטן בארצות הברית התחילה עוד לפני היריד העולמי הגדול בשיקגו. אם לדייק אז בארצות הברית ההיסטוריה של ריקודי הבטן הייתה בעצם התעוררות מחודשת. מספר מועדונים אתנים בערים הגדולות היו מעלים לבמות רקדניות בטן בתור בידור במהלך שנות ה - 50.

רבים מן הרקדנים היו מציעים שיעורי ריקוד בסוף שנות ה - 60. במאמצים רבים של לייחד את לימודי הריקוד בכיתותיהם מאלה של מדריכים אחרים, רקדנים שינו את צורת הדרכים בדרכים שונות. דבר זה הוביל לקושי של ריקוד הבטן להשיג דריסת רגל בעולם הריקודים והמחול, בעיקרl בגלל מחסור של הכוריאוגרפיה ומינוח מסודר של הריקוד.

עם השנים התגבש לו סדר וארגון מסוים בריקוד, כיום קיימת הסכמה מלאה מהם תנועות ריקודי בטן, איך לקרוא להם ומתי צרים לבצע אותן.

shimmystyle - חנות מגניבה ומיוחדת במינה. בסיסו של האתר פונה לכל רקדניות הבטן הן אלה שרוקדות את הריקוד המזרחי והן אלה שרוקדות את הטרייבל. באתר אנחנו מציאים צעיפי משי משגעים ובגודל מושלם לריקוד, מניפות משי בשלל צבעים יפים, תכשיטים מדליקים המתאימים לריקוד או סתם ליום יום, קישוטים מיוחדים לגוף, מאמרים מאוד מעניינים ומעשירים על התנועתיות בכלל ועל ריקודי הבטן בפרט ועוד הרבה הפתעות אחרות.

SHIMMYSTYLE.COM - חנות אקססוריז לריקודי בטן.צעיפי משי מרהיבים, מניפות משי צבעוניות, קישוטים מיוחדים לשיער ולגוף, תכשיטים מטריפים, מאמרים מרתקים ומאשירים ועוד.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה