ציירי לך שפם - איך להסיר את שיער הפנים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ציירי לך שפם - איך להסיר את שיער הפנים? 

מאת   15/04/2012 |  נצפה 3357 פעמים

בשונה מחלקי גוף הסרת שיער בפנים יכולה להתבצע במספר דרכים, אולם בדרך כלל מדובר בדרכים כואבות, שיש לחזור עליהן מספר רב של פעמים וגם אז לא תמיד מגיעים לתוצאה המיוחלת. ובכל זאת, הרי לא נוכל להרשות לעצמנו להסתובב בעולם בדיוק כפי שאלוהים ברא אותנו, ואם צריך אז קצת נסבול בשביל מראה יותר אסתטי – מי אמר שקל להיות אישה?

פינצטה ביד אחת ושעווה ביד האחרת

שתי שיטות פופולאריות במיוחד הן מריטה ושעווה. שיטות אלו הנן פופולאריות בעיקר בגלל שעד לפני זמן לא רב היו אלו השיטות היחידות לביצוע הסרת שיער בפנים. מריטה בפינצטה יכולה לסייע להסיר את השערות הסוררות מהפנים, בין אם מדובר בגבות פרועות ובין אם מדובר על שפם ושיער בלחיים.

שיטת השעווה מאפשרת לתלוש את השערות ממקומות ייעודיים בפנים. הורדת שיער בפנים באמצעות שעווה אמנם נשמרת ליותר זמן מאשר הסרת שיער פנים באמצעות מריטה, אבל הכאב, הו הכאב. היתרון של שתי שיטות אלו הוא שכל אחת יכולה, וזה יחסית קל ופשוט.

הסרת שיער בפנים באמצעות אפילציה

שיטה נוספת להסרת שיער בפנים היא באמצעות אפילציה. הסרת שיער פנים בשיטה זו נעשית באמצעות החדרת מחט חשמלית אל שורש השערה ושריפתה. יחסית לשיטות אחרות, שיטה זו הנה אפקטיבית יותר ומאפשרת להסיר את השיער לצמיתות עם 90% הצלחה.

אולם, בדומה לשיטות אחרות מדובר בשיטה כואבת למדי, הלוקחת זמן רב. בנוסף, יתרון ה'עשי זאת בעצמך' של השעווה והמריטה לא קיים כאן. הסרת שיער בפנים באמצעות אפילציה נעשית באמצעות קוסמטיקאית ודורשת השקעה כספית לא מעטה.

הסרת שיער בקרני אור

הורדת שיער בפנים יכולה להיעשות גם באמצעות אור אינפרא- אדום ולייזר. הסרת שיער בקרני אור אינפרא- אדום נעשית באמצעות חימום שורשי השערות ושריפתן. בדומה, טיפולי לייזר שורפים את זקיקי השיער ומונעים את צמיחתו בשנית.

שתי שיטות אלו הן אפקטיביות הרבה יותר, ונשמרות לאורך זמן. עם זאת, אין מדובר בהסרת שיער לצמיתות, ויש לחדש את הטיפול לאחר תקופה מסוימת. הסרת שיער בקרני אור דורשת טיפול ופיקוח של עובד המתמחה בכך, במסגרת מכון יופי המחזיק את המכשירים הנדרשים.

מכשיר ביתי להסרת שיער

עם התפתחותו של הענף הקוסמטי, פותח גם מכשיר ביתי להסרת שיער. מכשיר זה מבוסס על הסרת שיער בקרני אור ומציע חמש דרגות חימום שונות, וחיישן מיוחד הבוחן את צבע העור ומונע כוויות. מכשיר זה מאפשר את היתרונות של הסרת שיער בפנים באמצעות קרני אור - בין כתלי הבית, ללא צורך ללכת למכון היופי.

אורן שץ הוא מנהל אס.אי.או ישראל, המספקת שירותי קידום אתרים מקצועי במנועי חיפוש ושירותי שיווק באינטרנט.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה