הקשר האדוק בין טלפונים ניידים לתאונות דרכים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הקשר האדוק בין טלפונים ניידים לתאונות דרכים 

מאת   10/04/2012 |  נצפה 3551 פעמים

על פי מחקרים רבים, 80 אחוזים מכלל תאונות הדרכים נגרמות כתוצאה מהסחת דעתו של הנהג בעת הנהיגה. הסחות דעת אלה מתבטאות בהרבה דרכים כגון שיחה עם הבנאדם הנמצא איתך באוטו, הסתכלות על הנוף מחוץ לחלון, מחשבות שרצות בראש הנהג, תאונה או מקרה אחר שקרה בצידי הכביש או ברחוב והנהג מוצא את עצמו מסתכל ולא מתרכז הנהיגה ועוד רבות, אבל הבולטת ביותר היא הטלפונים הסלולריים בכלל- והודעות טקסט בפרט. נתונים אלה מתחזקים עוד יותר במיוחד כיום, בעידן הסמארטפונים, והסטטיסטיקה מראה שלאגם המשתמש בנייד בזמן הנהיגה גודלים סיכוייו להיות מעורב בתאונת דרכים פי 4 מאדם אשר אינו משתמש בהם. 

טלפונים סלולריים ונהיגה הם שילוב רע מאוד, אפילו גרוע. למרות זאת, הם הולכים הרבה פעמים ביחד, להרבה מהאנשים. רבים מהנהגים מורידים את עיניהם מהכביש בזמן שהם מנסים להשתמש בנייד שלהם, אפילו מזיזים את היד מההגה בשביל לסמס או לחייג בטלפון. הסחת דעת נוספת שרבים מתעלמים ממנה היא בזמן השיחה עצמה (!!) שנהגים אינם מבינים שזו גם הסחת דעת בפני עצמה שלא נראית לעין כמו לסמס. 

יבואו ויגידו שניתן להשתמש באוזניות או בספיקר על מנת לא להתעסק עם הטלפון, אבל הם שוכחים שמספיקה שנייה אחת של הסחת דעת בשביל שתאונה תקרה. רק עצם הדיבור בטלפון הוא הסחת דעת. אם בזמן השיחה בטלפון הנהג מנסה לחשוב על דברים הקשורים לשיחה ומתרכז בעיקר בהם, הנהיגה הופכת להיות על טייס אוטומטי והסיכויים לתאונה עולים ועולים, שכן הוא אינו שם לב לכל מה שקורה בכביש מבחינת המכוניות סביבו ולא מוכן להגיב במהירות לכל שינוי שהוא. 

כמובן שישנן המון דרכים להמנע מתאונות דרכים כתוצאה משימוש בטלפונים סלולריים, אך לרבים זוהי לא אופציה, שכן הם אינם מסוגלים להניח את הטלפון שלהם לרגע. הם יכלו לצורך העניין, לעצור בצד, להכנס לחניון על מנת לדבר, או פשוט להחליט חד וחלק שהם אינם מתשמשים בטלפון שלהם בזמן הנהיגה- החלוטה נבונה מאוד שיכולה וכנראה שגם תציל חיים, שלכם ושל אחרים. 

למרות כל זאת, אם בכל זאת נקלעתם למצב של תאונת דרכים בגלל סיבה כזו או אחרת, מומלץ מאוד לפנות ליעוץ משפטי על מנת לדעת בדיוק איפה האשמה נופלת, על מי, מה זכויותכם ומה מגיע לכם על פי חוק לקבל. הרצל חלו הוא עו"ד המתמחה בתחום זה וישמח לייצג אתכם נאמנה בפני חברות הביטוח ובתי המשפט. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה