חזרה למשקל לאחר ההריון
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חזרה למשקל לאחר ההריון 

מאת   04/04/2012 |  נצפה 1325 פעמים

כל אחת מדמיינת את עצמה בהריון מושלם, שבו הגוף נשאר בדיוק כפי שהיה לפני כן, ורק הבטן תופחת לה לצורת כדורגל מושלם. אבל המציאות היא שברוב המקרים הפנטזיה הזו שונה מאוד מהמצב בפועל. רוב הנשים עולות במשקל בזמן ההריון מעבר למשקל של העובר והרחם עצמם. חשוב לדעת כי לא כל עודפי המשקל הם בהכרח שומנים, אלא בנוסף לכך, גם הצטברות של נוזלים בגוף גורמת לעלייה במשקל ולתחושת נפיחות בכל הגוף.

לאחר הלידה, הנוזלים לאט לאט פוחתים והנפיחות יורדת, אולם השומנים שהצטברו עקב אכילה מרובה וחוסר פעילות גופנית - הם דווקא נשארים ודי קשה להיפטר מהם, בעיקר בתקופה של החודשים הראשונים לאחר הלידה, שבהם סדר היום והשגרה שלנו קצת מתערערים בגלל התינוק החדש הנוסף למשפחה. ברוב המקרים, ממליצים לנשים לאחר לידה שלא לפתוח בדיאטה מיד עם החזרה הביתה עם התינוק, כיוון שההורמונים עדיין בשיאם וגם משק החלב עדיין לא הסתדר.

בכל מקרה, יש לנקוט זהירות רבה בדיאטה לאחר לידה. גוף האישה שזה עתה התאושש מהריון ולידה צריך לחזור בהדרגה לשגרה, ואל לנו לשכוח את העובדה שההנקה צורכת כמות גדולה של אנרגיה מידי יום. אכילה מעטה מידי, עלולה להביא לבעיות בהנקה ובתפוקת החלב. אם את מרגישה שנותרו לך יותר מידי קילוגרמים עודפים מההריון (או אפילו מלפני כן), רצוי לפנות לתזונאית להתאמת תפריט שייקח בחשבון את המצב הגופני שלך והאם את מניקה או לא.

יחד עם זאת, הנה כמה עצות לנשים שרוצות לחזור לשגרת אכילה תקינה לאחר הלידה:

לרדת בקלות - לרדת במשקל זה קל!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה