פטרת הציפורן - למה לסבול אם אפשר לטפל?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

פטרת הציפורן - למה לסבול אם אפשר לטפל? 

מאת   21/03/2012 |  נצפה 2955 פעמים

פטרת הציפורניים (Onychomycosis) הינה מחלה כרונית נפוצה ומטרידה, הנגרמת כתוצאה מהתפתחות פטריות במבנה העור והציפורן. המחלה מופיעה בציפורן אחת או במספר ציפורניים, אך היא נוטה להתפשט ועלולה לפגוע בכל הציפורניים, ואף לעבור מאדם לאדם - בין במגע ישיר ובין במגע עם גרביים, סדינים, נעליים, מגבות ועוד.

פטרת הציפורן אינה מסכנת חיים, אך היא עלולה לגרום לאי נעימות רבה, גירוד, זיהום וכאב. בנוסף, המראה הלא אסתטי של הציפורן הנגרם כתוצאה מהפטרת, עלול ליצור בעיות קשות בתפקוד היומיומי ופגיעה בביטחון העצמי. חשוב מאוד לדעת כי המחלה אינה נעלמת מעצמה, והיא מחייבת טיפול.  הטיפולים הקונבנציונליים כוללים טיפולים מקומיים ביעילות נמוכה, וטיפול תרופתי תחת מעקב רפואי. הטיפול המתקדם ביותר בפטרת הציפורן הוא טיפול בלייזר/קרן אור IPL, המביא לריפוי מלא, ללא תופעות לוואי וביעילות גבוהה ביותר. חבל על כל דקה נוספת של סבל ובושה.  

נגיעות המחלה:

מה גורם למחלה?

המחלה נגרמת על ידי סוגים שונים של פטריות. ציפורן נגועה עלולה לאכלס פטרייה אחת בלבד או משפחה שלמה של פטריות. המכנה המשותף לכולן הוא הצורך בחום ובלחות - תנאים הנמצאים באופן אופטימאלי מתחת לציפורניים. ברוב המקרים, נגרמת המחלה כתוצאה מחדירה של פטרייה אחת, כאשר עם הזמן מגיעות לאזור הפגוע פטריות נוספות ואפילו חיידקים, הגורמים לזיהום.

סימני המחלה העיקריים:

כניסת הפטרייה לציפורן נעשית בדרכים שונים, בכפוף לסוג הזיהום ולמבנה האנטומי של הציפורן. זיהומים שונים יוצרים מראה קליני שונה למחלה, ומחייבים דרכי טיפול שונות.

הגורמים העיקריים המשפיעים על הופעת המחלה הם:

טיפולים קונבנציונליים בפטרת הציפורן:

הטיפול במחלה קשה וארוך, והוא נחלק לטיפולים מקומיים ולטיפולים כללים.

 בעיות נפוצות בטיפולים הקונבנציונליים:

פתרון מתקדם: טיפול בלייזר/ קרן אור IPL

המילה האחרונה בטיפול בבעיית פטרת הציפורניים היא הטיפול בלייזר/קרן אור IPL.

איך הטיפול בקרן אור IPL עובד?

יתרונות הטיפול בפטרת הציפורניים על ידי IPL

אם גם אתם סובלים מפטרת הציפורניים, ונמאס לכם לגרד, לסבול, להרגיש דחויים ולנסות להסתיר את האצבעות בכל דרך (הי... הקיץ מגיע... זה הולך להיות הרבה יותר קשה...) - פנו לקבלת יעוץ ותכנית טיפולים. ויפה שעה אחת קודם.

ד"ר אסתר קורן - מרכזים לקוסמטיקה רפואית בטכנולוגיות מתקדמות, משלבת טיפול אישי של קוסמטיקה רפואית ברמה הגבוהה ביותר, יחד עם הדרכה ופיתוח מוצרים. תחומי התמחותה כוללים: טיפול בעור, טיפולי פילינג, יישומים מתקדמים של טכנולוגיית אורIPL  והסרת שיער בטכנולוגיות מתקדמות. באתר הבית של ד"ר אסתר קורן תמצאו מידע רב נוסף, ותוכלו להוריד בחינם את המדריך המלא להסרת שיער בצורה יעילה ובטוחה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה