תאונת עבודה עקב נפילה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

תאונת עבודה עקב נפילה 

מאת   13/03/2012 |  נצפה 1906 פעמים

תאונות עבודה רבות מתרחשות על רקע נפילה או החלקה במקום העבודה. במקרים אלה העובד שנפגע רשאי כמובן לפנות לביטוח לאומי להכיר בתאונה כתאונת עבודה וככל שהתאונה תוכר כפגיעה בעבודה וייקבעו לו אחוזי נכות הוא יהיה זכאי לזכויות בביטוח לאומי בהתאם (כגון מענק חד פעמי או אף קצבה חודשית לכל החיים).

במידה וייקבעו לנפגע בין 9-19 אחוזי נכות הוא יהיה זכאי לתשלום מענק חד פעמי התלוי בגובה שכרו לפני התאונה ואחוזי הנכות שנקבעו. במידה ותקבע נכות קבועה בשיעור של 20% ומעלה יהיה זכאי נהפגע לקצבה חודשית הנגזרת מגובה אחוזי הנכות שנקבעו ושכרו המבוטח (השכר בשלושת החודשים שקדמו לפגיעה).

תאונת עבודה עקב נפילה במקום העבודה עשויה להקנות גם עילת תביעה נזיקית כנגד המעביד או בעל המקרקעין וזאת ככל שאותה נפילה או החלקה בעבודה נגרמה כתוצאה מרשלנותו של צד ג' כלשהו. במקרים אלה אין זכות פיצוי אוטומטית והיא תלוייה בהוכחת אשם מצידו של המעוול לקרות התאונה.

על כן במקרים אלה חשוב להתייעץ עם עורך דין תאונות עבודה לצורך בירור ומימוש מלוא זכויותיכם מהגופים השונים, לרבות זכויות מול ביטוח לאומי, פיצויים בגין תביעת נזיקין וכן זכויות מחברת ביטוח מכוח פוליסות ביטוח אישיות.

כך לדוגמא, במקרים שבהם אדם נפגע כתוצאה ממכשול או מפגע אבדרך לעבודתו או בדרך חזרה  ממנה, מלבד הזכויות שהוא עשוי להיות זכאי להן מביטוח לאומי (נפגעי עבודה) ייתכן וקיימת אפשרות להגין תביעת נזיקין נגד העיריה שהרי העירייה אחראית לשטחים הציבוריים המצויים בתחומה ועליה לדאוג לתקינות ובטיחות השימוש בהם.

סכום הפיצויים במקרים של נפילה במדרכה או נפילה במקום העבודה  עשויים להשתנות ממקרה למקרה, בהתאם לנסיבות העניין, לנזק שנגרם ולנסיבותיו האישיות של הנפגע.

ככלל, ככל שמדובר בנפגע צעיר יותר אשר נגרמו לו יותר הפסדי השתכרות, אחוזי נכות גבוהים יותר, הפסדים מיוחדים והוצאות רבות יותר, כך גם הפיצוי בתביעת הנזיקין עשוי להיות גבוה יותר.

מכל מקום, ישנה חשיבות רבה לקבלת ייצוג כולל אשר ייתכן מענה לכל זכויותיו של הנפגע מול הגופים השונים.

במידה ונפלתם או החלקתם במקום העבודה או במהלך העבודה או בדרך לעבודה או בחזרה ממנה, מומלץ:

1. לצלם את המפגע באופן ברור

2. לרשום פרטי עדים

3. לפנות לטיפול רפואי תוך יידוע הרופא כי מדובר בתאונת עבודה

4. ליידע את המעביד בדבר קרות התאונה

5 לפנות לעורך דין תאונות עבודה לצורך בירור התביעה וסיכוייה

עורך דין אורי דלאל בעל ניסיון רב בתחום רשלנות רפואית, נזקי גוף קשים, תאונות עבודה ומימוש זכויות מול ביטוח לאומי. ליצירת קשר ללא התחייבות ניתן לפנות לטל': 0544-485312.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה