וטרינר מומחה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

וטרינר מומחה 

מאת   06/03/2012 |  נצפה 2041 פעמים
ברפואה וטרינרית התמחות נמשכת שלוש עד ארבע שנים ובסופן מבחן מסכם. רק לאחר שהווטרינר עובד את המבחן בהצלחה, הוא מוגדר כ"וטרינר מומחה". את ההתמחות עצמה מתחיל הוטרינר רק לאחר סיום לימודי (שנמשכים בין 5-7 שנים), במרבית המקרים לא ניתן להתחיל מיידית את התתמחות אלא צריך להקדיש לפחות שנה אחת של עבודה בבית חולים או מרכז רפואי גדול. 

מהם התחומים בהם ניתן להתמחות ברפואה וטרינרית? ברפואה וטרינרית ישנם תחומי התמחות רבים, בדומה לרפואה של בני אדם. התחומים השונים כוללים: קרדיולוגיה, רדיולוגיה,  רפואת חירום וטיפול נמרץ, דרמטולוגיה, , רפואה פנימית, כירורגיה, אופתלמולוגיה, נוירולוגיה  קרדיולוגיה ועוד.
  האם קיים יתרון בטיפול על ידי וטרינר מומחה?
ההתמחות מאפשרת לווטרינר להרחיב את ידיעותיו בתחום ספציפי ולכן לאפשר מתן שירותי רפואה וטרינרית טובה ומקצועית יותר. חלק גדול מן הוטרינרים המומחים עוסקים גם במחקר ובפיתוח של תרופות או דרכי טיפול חדשים ובשל כך, מטבע הדברים, הם חשופים יותר לחידושים בתחום המומחיות שלהם. קיימות גם פרוצדורות אשר לא ניתנות לביצוע ע"י וטרינר ללא מומחיות. אחת הדוגמאות לכך היא שרק נוירולוג (וטרינר המטפל במחלות של מערכת העצבים) יכול לקחת דגימת נוזל חוט שדרה ולאבחן מחלות במערכת העצבים על ידי פרוצדורה זו. זוהי לדוגמא,  דרך האיבחון היעילה ביותר כיום לאבחון נגיעות בתולעת הפארק בחוט השדרה בכלבים (מחלה שנפיצותה עולה בשנים האחרונות  בישראל).
כמו כן, ישנם ניתוחים מסובכים ביותר אשר ניתנים לביצוע ע"י וטרינר מומחה בכירורגיה.
מקרים חירום מסובכים או מקרי רפואה פנימית כגון דלקת לבלב (מחלה קשה הדורשת אישפוז וטיפול ממושך) דורשים לעיתים ייעוץ או טיפול של וטרינר מומחה בתחום הרלוונטי.

חשוב להבין כי למרות שלעיתים טיפול או אבחון ע"י וטרינר מומחה עשוי לעלות סכום גבוה יותר מאשר טיפול במרפאה רגילה, במקרים רבים האבחון המהיר יכול להציל חיים או לחסוך כסף רב על טיפולים אחרים עלולים היו להיות לא מספקים בשל אבחון שאינו מלא.

בית החולים הווטרינרי בכפר הירוק הוא אחד מבתי החולים הוטרינרים הבודדים בישראל בהם עובדים מספר וטרינרים מומחים בתחומם. ניתן לקבוע תור ישירות למומחה או, במידת הצורך, מעורב וטרינר מומחה, במקרה מורכב המאושפז בבית החולים.

בבית החולים הוטרינרי ניתן להתייעץ עם וטרינרים מומחים שונים:
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה