מהו ההבדל בין אנשים שיודעים לפתוח לבין אנשים שיודעים לסגור?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו ההבדל בין אנשים שיודעים לפתוח לבין אנשים שיודעים לסגור? 

מאת   20/02/2012 |  נצפה 2363 פעמים

מהו ההבדל בין אנשים שיודעים לפתוח לבין אנשים שיודעים לסגור? 

 

 

לפתוח

 

"לפתוח" היא תכונה של אנשים שאפתניים עם עיניים גדולות מאוד ותיאבון עצום לחיים שרוצים הכל וכל הזמן "פותחים" עוד ועוד אפשרויות ומצבים בחיים, עד שהם מגיעים למצבים מורכבים מאוד ולקריסה.

 

תכונת "הפתיחה" מאפיינת אנשים מסובכים, יצירתיים מדי, אנשים חסרי גבול וילדותיים שמה שמניע אותם כל הזמן הוא הרצון האינסופי והקיצוני לעוד, להתקדם, לכבוש, לעשות, להשיג ולשנות. 

 

 

 

אנשים "פותחים"

 

אנשים פותחים הם כמעט תמיד אנשים שצוברים חובות גדולים, לוקחים סיכונים בלי חשבון, אוהבים לפנטז ולצבוע את המציאות באור ורוד, לא מוכנים לעצור באדום ומתקשים מאוד לסגור את העיניים ולוותר על דברים.

 

במציאות, אנשים כאלה הם בדרך כלל מהמרים, יזמים סדרתיים, בעלי חוב, רמאים, גנבים, מנהיגים לאומניים קיצוניים, רודפי נשים, מתגרשים סדרתיים, אומנים, אנשים בעלי עודף משקל, פושטי רגל ואנשי עסקים כושלים.    

 

 

 

לסגור

 

"לסגור" היא תכונה שפירושה סדר, זהירות, פחד, אחריות ובגרות. זוהי תכונה של אנשים שהם "בונקרים". הם יודעים לשמור על הקיים, לא ליצור בעיות או צרות, לעשות כל דבר עד הסוף ולבדוק המון עד שהם מבצעים מהלך חדש.

 

תכונת "הסגירה" אופיינית לאנשים ממושמעים ומאורגנים, מחושבים ואחראיים שלא רוצים להסתבך, שחושבים על כל מהלך מראש, שאם הם עושים משהו אז הם יעשו אותו כפי שצריך ועד הסוף, אנשים שיוותרו ללא כל קושי על כל דבר שהוא מסוכן או לא בטוח באמת, אנשים שיימנעו מהימורים או סכנה ויחפשו את הבטוח ואת השקט. 

 

 

 

אנשים "סוגרים"

 

אנשים סוגרים הם אנשים שיודעים לפתור בעיות - במקום ליצור אותם. לא תמצאו אותם אף פעם עם חובות או בחריגה בחשבון הבנק. ברגע שהם מזהים בעיה או סכנה הם מייד עוצרים, מתקנים את המצב ומונעים את הסתבכות הבעיה.

 

במציאות, אנשים כאלה הם בדרך כלל בעלי מקצועות מעשיים, יציבים מאוד במערכות היחסים שלהם, מסודרים כלכלית, שקטים, סולידיים, ענייניים וממוקדים במטרה. הם בונים לעצמם חיים של שקט ושל ביטחון ופועלים בצורה דיסקרטית ובלתי מורגשת.

 

 

וטיפ לסיום: אנשים פותחים הם אנשים שעושים המון רעש סביבם, הם תמיד מסתבכים בבעיות, הם מדברים ללא הפסקה, הם חושפים הכל החוצה והם בעלי הנטייה המובהקת ביותר לאבד שליטה בחיים. לעומת זאת, אנשים סוגרים הם אנשים שקטים, סולידיים, לא תשמעו עליהם הרבה, הם יודעים לשמור את הרוב בפנים והם בעלי שליטה עצמית מאוד גבוהה, וכתוצאה מכך גם רמת ההישגים וההצלחות שלהם היא גבוהה.

 

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה