כיצד תימנעו ותטפלו בבעיות ברכיים וגב
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד תימנעו ותטפלו בבעיות ברכיים וגב  

מאת   16/02/2012 |  נצפה 3008 פעמים

עיסוק אינטנסיבי בספורט או בעיות שונות בשרירים ובמפרקים עלולים לגרום לשלל בעיות ברכיים או בעיות גב. חשוב לדעת שלא רק הספורט האינטנסיבי גורם לכך ופעמים רבות בעיות ברכיים נגרמות גם כתוצאה מנעליים שחוקות או מתח. כך גם כאב גב עלול להיגרם מלחץ נפשי או יציבה לא נכונה.

פעמים רבות על אף שהכאב התחיל מהברכיים, בשלבים מאוחרים יותר עלול להתפתח כאב גב, אגן, צוואר ואף כאב ראש! במידה וזה המקרה, דעו כי יש עומס על שרירי השלד שלכם והשתדלו להפחית במאמץ גופני אינטנסיבי.      

זכרו כי אסור להתעלם מהכאבים. כדאי לטפל בהם בזמן ואם אפשר למנוע מראש- מה טוב.

בעיות גב ניתן למנוע אם רק תפחיתו מהלחץ היומיומי בעבודה או בבית, תעמדו ביציבות ותמנעו מלשבת שפופים מול המחשב או מול הטלוויזיה. אם בכל זאת אתם סובלים מאיזשהו כאב גב, לכו להיבדק. יתכן כי תזדקקו לטיפול פיזיותרפי, תרופות או במקרים חמורים אף ניתוח. קיימים היום גם טיפולי הידרותרפיה שיכולים לעזור לכם רבות באמצעות שימוש בתכונותיו המופלאות של המים. 

אם דווקא בעיות ברכיים מטרידות אתכם, ניתן למנוע כאבים באמצעות חיזוק שרירי הרגליים התומכים במפרק הברך, מתיחת שרירים לפני פעילות ספורטיבית, נעילת נעליים מתאימות ובמידת הצורך גם באמצעות שימוש במדרסים, או חבישת מגן ברך.

בדומה לטיפול בעיות גב באמצעות חגורת גב, בעיות ברכיים ניתנות לטיפול באמצעות מגן ברך סטנדרטי המיועד להעניק יציבות לאזור הברך, להקל על הכאבים ולהוות תמיכה נוספת לפיקת הברך.

בין אם אתם מטופלים באמצעות מגן ברך, נעליים אורטופדיות או חגורת גב, חשוב לזכור לפנות גם לייעוץ מקצועי של פיזיותרפיסט ולוודא שלא מדובר בדלקת או בעיה חמורה אחרת הדורשת טיפול אינטנסיבי יותר כמו מתן תרופות או ניתוח.  

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה