יום גוש קטיף
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

יום גוש קטיף 

מאת   15/02/2012 |  נצפה 1714 פעמים

במהלך הסיור המרגש סקר השר את כל אגפי המוזיאון, מההיסטוריה היהודית העתיקה בחבל עזה מימות החשמונאים ועד להקמת יישובי גוש קטיף וההתנתקות. התרגשות רבה ניכרה על שר החינוך שלא פעם דמעות זלגו מעיניו.

 

במסיבת עיתונאים שקיים לאחר הסיור במוזיאון גוש קטיף, אמר השר גדעון סער, שהנצחת גוש קטיף היא חובה על כל החברה בישראל, ולכן משרד החינוך רואה צורך לקדם את יום גוש קטיף במערכת החינוך ולסייע להנצחת גוש קטיף וציין לשבח את הקמת המוזיאון בירושלים.

 

סער אף ציין כי הוא מרגיש מצפונית נקי שהתנגד נחרצות להתנתקות והוביל בליכוד את המאבק נגד התוכנית, וחשף שהיו לו 6 פגישות קשות עם אריאל שרון בהם ניסה לשכנע אותו לתמוך בתוכנית, אולם לא נענה לו. השר סער ציין לשאלת עיתונאי האם יש חשש מהתנתקות נוספת, כי "לא יהיה פינוי נוסף וכי כולם ראו את התוצאות המרות ולמדו את הלקח מגוש קטיף".

 

בספר האורחים כתב השר: ישר כח לצוות המוזיאון היקר וכל מי שסייע ומסייע למוזיאון גוש קטיף להנציח תולדות מפעל התיישבותי מפואר של חלוצי גוש קטיף, מי יתן ונלמד הלקחים  הנדרשים כדי למנוע הישנות העקירה וכדי לחזק את ישראל  ואת עתידה, לא אשכח את הימים הקשים ההם, שהיו קשים מכל כמובן למתיישבים".

 

השר גם נפגש במוזיאון עם מבקרים צעירים (כיתה יא)מתנועת ביתר שבמונטיבידאו שבאורוגוואי בעת חופשתם מביה"ס והשר השיב לשאלותיהם בפורטוגזית.

הכותב הינו בלוגר ופובליציסט

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה