איך תדע האם גם אתה נפלת קורבן לרשלנות רפואית?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איך תדע האם גם אתה נפלת קורבן לרשלנות רפואית? 

מאת   09/02/2012 |  נצפה 1357 פעמים

אדם נותן את הסכמתו לקבלת טיפול רפואי מכל סוג שהוא, רק אם הוא מאמין שאחריו יחול שיפור באורח חייו ויגיע השינוי המיוחל לו הוא מצפה. אך מה קורה כאשר הוא יוצא מהטיפול ולא מרגיש שיפור או אפילו מרגיש רע יותר? סיטואציה כזו, ועוד רבות כמותה, הן מקרים קלאסיים של רשלנות רפואית. הרפואה היא תחום סבוך ומורכב, אשר כל צעד בו עלול להשפיע בצורה קריטית על חיי המטופל. המורכבות של כל מהלך שעושה הרופא מגבירה כמובן את הסיכויים לטעויות – ולפגיעה פיזית או נפשית במטופל. ברוב המוחלט של המקרים זה לא קורה אולם במיעוט המקרים, בהם יש חשש לרשלנות מצד המטפלים, יש להתנהג אחרת.

חשוב שתדע: לא כל פגיעה או נזק מעידים על רשלנות רפואית

המורכבות של עולם הרפואה משפיעה גם על היכולת להוכיח מקרה של רשלנות רפואית. לא כל טיפול שנכשל או פגיעה שנגרמה לאדם במהלך הליך רפואי הופכים באופן אוטומטי למקרה רשלנות. יש לבחון כל מקרה לגופו.

כאשר אדם חושש שהצוות הרפואי או הרופא המטפל התרשלו בתפקידם, מחובתו להוכיח זאת. או במונחים הלקוחים מעולם המשפט: עליו להציג בפני בית המשפט עובדות חותכות לכך שהצד הנתבע לא עמד במבחן הסבירות, כלומר – לא פעל כפי שהיה צפוי שינהג.

כבר כאן אתה יכול להבין שלא תוכל לצלוח את הדרך עד למשפט לבדך. אתה זקוק לאיש מקצוע מנוסה, מבין עניין, שיידע כיצד להציג את העובדות שאתה מכיר באופן שיובן גם לשופט. אתה זקוק לאדם שיכוון אותך, שינחה אותך לגבי המהלכים הנכונים ואף יידע להגיד לך מתי סיכוייך אינם גבוהים. אתה צריך להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואית.

כמה עובדות חשובות שיעזרו לך בתחילת הדרך... ארבעת השלבים בדרך להגשת תביעה

אם אתה משוכנע שנפלת קורבן לטיפול רשלני, עליך לעבור ארבעה שלבים:


    •  פנייה לעורך דין מומחה בתחום
    •  איסוף כל המסמכים הרפואיים המעידים על ההליך והפגיעה
    •  התייצבות בפני וועדה רפואית לקביעת מהות הפגיעה וחומרתה
    •  גיבוש כתב תביעה יחד עם עורך הדין

רשלנות רפואית היא אירוע טראומטי שעלול לקרות לכל אחד ואחד. אם יש בליבך ספק כלשהו, עדיף שתתייעץ ולא תשמור זאת לעצמך. גם פרטים שיהיו מבחינתך שוליים, עשויים להעיד על רשלנות חמורה או טיפול לקוי ומהווים עילה לתביעה ולבקשת פיצויים מהגורם המטפל. אל תוותר על זכויותיך.

המאמר נכתב באדיבות yesem, שיווק באינטרנט - לקריאה נוספת על רשלנות רפואית תוכלו לגשת לאתר רון פסטינגר, עו"ד המומחה בתחום הרשלנות הרפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה ועוד.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה