ביטוח לרכב מה השתנה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ביטוח לרכב מה השתנה 

מאת   05/02/2012 |  נצפה 1375 פעמים

כל נהג יודע כי חלה עליו חובת ביטוח לרכב בתשלום אחיד וקבוע, אותו גבתה חברת אבנר, בהנחיית החוק בישראל. תחום הביטוח עבר בשנים האחרונות תהפוכות ושינויים, אשר בבסיסם מהווים הקלה גדולה על האזרח הקטן, המבקש לבטח את רכבו כחוק.

בשנת 2004 שונה חוק זה והונהגה רפורמה בתחום ביטוח לרכב במדינת ישראל, עד אז, כאמור לא יכלו הנהגים ובעלי הרכבים להחליט מניין לרכוש פוליסת ביטוח לרכב, ואזי שגם לא הייתה תחרות של ממש בין חברות הביטוח. הערך המוסף של התחרות הוא יצירת הבדלי מחיר בין חברות הביטוח. אמנם אין פערים גדולים בין החברות בהצעות מחיר לביטוח חובה לרכב, לעומת מחירי ביטוח צד ג' וביטוח מקיף לרכב, אבל תמיד רצוי לערוך ביטוח רכב השוואה בין החברות המתחרות, על מנת לקבל את ההצעה המשתלמת ביותר.

 

הפער בין מחירי  ביטוח חובה לרכב אינו משמעותי כמו בפוליסות ביטוח מקיף וצד ג', מצד שני, ביטוח חובה פחות יקר מלכתחילה, מכוון שאינו מכסה את כל הנזקים האפשריים כתוצאה מגניבת רכב, נזק לרכוש במקרה של תאונה, וכיוצא בזה. ביטוח זה מתייחס אך ורק להגנת כלל נוסעי המכונית, לרבות הנוהג בו, במקרה של פגיעת גוף כתוצאה מתאונת דרכים.

כל ביטוח רכב מניתן להפעלה לשם כיסוי הוצאות כספיות הנגרמות  בעקבות תאונת דרכים, אך חשוב לתכנן ולבחון אילו מהחברות הקיימות מציעות כיסוי גבוה יותר, במחיר הכי נוח, וכמובן, להתחשב בקטגוריות הרלוונטיות, כגון גיל הנוהג ברכב, עברות תנועה קודמות אם יש, רמת הסיכוי לגנבת הרכב, ועוד.

 

מקיף שרותי אינטרנט בע"מ מפעילה אתרי אינטרנט באמצעותם ניתן לקבל הצעות מחיר לתחומים הבאים: ביטוח רכב 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה