משחקים ברשת האינטרנט
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

משחקים ברשת האינטרנט 

מאת   02/02/2012 |  נצפה 1971 פעמים

בעבר היו  כל אותם משחקים ברשת האינטרנט נחלתם של מכורים בלבד. כיום הפכו כל אותם משחקים, להיות חלק בלתי נפרד מכל חווית הגלישה, ממש ברמה היום יומית. תודות לאתרי האינטרנט הרבים שצצים ממש כמו פטריות אחרי הגשם, אפשר כיום למצוא מגוון רחב של משחקי מחשב וירטואליים שמצליחים לדבר אל כל אדם, בכל גיל ובכל סגנון.

משחקים ברשת האינטרנט מקיפים את כאמור את כל המגוון הרחב של תחומי העניין, החל ממשחקי חשיבה, דרך משחקי מרוצים, משחקי ילדים, משחקי ספורט ועוד כהנה וכהנה. רמת המשחקים משתנה ובהתאם לגילכם ולתחום העניין שלכם, תוכלו לאתר את המשחקים המתאימים ביותר.

לא על הכיף לבדו

מסתבר שאחד היתרונות המשמעותיים שמצליחים לייצר משחקים ברשת האינטרנט הוא התוספות המתלוות אליהם. לא על הכיף לבדו עומד המשחק. כדי שמשחק יהיה ממכר באמת וכדי שהגולשים יגלו בו עניין קבוע ורציני, מקפידים מפתחי המשחקים למיניהם לשלב אלמנטים שדורשים כשרים ויכולות ברמות משתנות. כאשר מרגיש הגולש שהוא מתאמץ ומשיג משהו שמייצר לו סיפוק, הוא בדרך כלל מתאהב במשחק.

הרעיון המרכזי הוא שהאדרנלין שזורם לנו בדם, בעת שאנו משחקים במשחקי מחשב שמאתגרים אותנו ומלהיבים אותנו, מייצר התמכרות. גוף האדם מתמכר בקלות לתחושה הפיזית שמייצרת זרימתו של הורמון האדרנלין וזה אחד הגורמים לכך שאנו חוזרים שוב ושוב לשחק באותו המשחק.

מעבר לכיף שמייצר לנו האדרנלין, אנחנו מפתחים עוד כשרים נוספים, בהתאמה לסוג המשחק ולגילנו כשחקנים.

תוספות חינם

אז אכן מעבר להנאה ולאתגר, ישנם תוספות חינם שמייצרות לנו את היתרון היחסי בכשרים הפיזיים והמנטליים שלנו. כך למשל, בגילאים הרכים, פעוטות שמקבלים נגישות למשחקי המחשב הנכונים מפתחים יכולות של קואורדינציה ושל תאום הקשר שבין פעולת העין לבין פעולת היד, שאלו הם כשרים בסיסיים שחשוב מאוד לטפח ולפתח.

בגילאים מתקדמים יותר אפשר כבר להתמודד עם אתגרי חשיבה מורכבים ועם משחקי היגיון ממכרים שמפתחים את היכולות השכליות ומהווים אתגר רציני מבחינה מנטלית. משחקים אלו מסייעים לנו להתמודד עם חשיבה ארוכת טווח, עם חשיבה מסודרת ועם יכולות לוגיות מורכבות שעלינו לפתח כדי להתקדם במשחק. משחקים קבוצתיים הם כלי מעולה לפתח את היכולת ללמוד שיתוף פעולה מהו ועבודת צוות בסיסית וחשובה. הגולשים שמשחקים באותם משחקים מגלים שתרגול עצמי והתמדה מובילים לתוצאות, ההתקדמות וההצלחה שלהם במשחקים מייצרים את התפתחות כשרים אלו וזה יתרון מהותי ששואבים גולשים רבים מכל מיני משחקים ברשת.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה