איך מנהלים ישיבה כמו שצריך?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איך מנהלים ישיבה כמו שצריך?  

מאת   18/01/2012 |  נצפה 1644 פעמים

על מנת להעביר את הישיבה העסקית שלכם בצורה הטובה ביותר, אתם צריכים בעיקר לתכנן את הישיבה. ללא תכנון נכון של ישיבה בבית העסק אתם נידונים לבזבוז זמן משווע, מצרך יקר ששווה הרבה כסף.


איך מנהלים ישיבה כמו שצריך? זו שאלה גדולה עם תשובה פשוטה יחסית, כיוון שמפרקים אותה לגורמים ואם מקפידים על כל אחד מהם, אזי הסיכוי שלכם לישיבה כושלת הוא נמוך מאד. קידום עסקים תלוי בהחלט בעבודה שלכם כמנהלים ואם אתם רוצים לעשות את זה כמו שצריך, אחת הדרכים היא ניהול ישיבה בצורה רצינית.


נקודות שחשוב מאד לבצע בהקשר לישיבות


1.    חשוב מאד לתכנן את הישיבה. זה אומר לו"ז, כמה זמן יהיה לכל אחד לדבר, על מה מותר או אסור לדבר, תכנון זמן של מצגות או תמונות, זה אומר מספר משתתפים ומה הצרכים שלהם וכמובן לפני הכל האם בכלל אתם זקוקים היום לישיבה הזאת. לא תמיד חייבים לשתף את כל העובדים בכל דבר. איך יודעים בלי לקחת שירות של חברת ייעוץ עסקי אם אתם זקוקים לישיבה או לא? (א) האם לכם כמנהלים חשובה שתתקבל החלטה מסוג מסוים, או שאתם תקבלו כל החלטה שתתקבל? (ב) האם חשוב שכל העובדים ישתתפו? (ג) האם הנושא מחייב תגובה מהירה או שיש זמן להגיב? (ד) האם אפשר להאציל סמכויות ולתת למנהל הנקודתי להחליט ללא ישיבה?
2.    חשוב לתת לאנשים זמן להתכונן לישיבה כדי שתהיה מושלמת: סדר יום הגיוני, הרכב משתתפים רלוונטי וזמן ארוך מספיק כדי לקרוא את כל החומרים לישיבה.
3.    חשוב מאד להיות נוקשים עם לוח הזמנים בישיבה. קחו מראש גם זמן לבעיות בלתי צפויות. לא נכנסים ויוצאים בישיבה, אין סלולאריים. האווירה צריכה להיות נינוחה וללא הפרעות. כל אחד צריך להרגיש מכובד.
4.    חשוב שכל ההחלטות שתתקבלנה תהיינה מתועדות. שימו למעקב הכל ובדקו שאכן הכל קורה.

משה אלון

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה