אחת הסיבות לכך שאנשים נותרים רווקים היא אשליית השלמות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אחת הסיבות לכך שאנשים נותרים רווקים היא אשליית השלמות 

מאת   18/01/2012 |  נצפה 2271 פעמים

אחת הסיבות לכך שאנשים נותרים רווקים היא אשליית השלמות 

 

 

אשליית המכסה והסיר

 

בספרות, בקולנוע, בטלויזיה ובשיח התרבותי - מטפחים לאנשים כבר מגיל צעיר את אשליית המכסה והסיר. אשליית המכסה והסיר היא אשליה רומנטית שמבוססת על ההנחה שאנשים נולדים בצמדים ושקיים איפשהו בעולם אותו "אחד" שהוא המשלים והמושלם, המתאים והנכון, זה שאיתו הכל יצליח בקלות ובנוחות.

 

האשליה הזו משווקת בצורה כל כך אגרסיבית וחזקה, שישנם אנשים שמושפעים ממנה כל כך שהם מאמצים אותה כתפיסת חיים וכאידיאולוגיה והם מהמרים עליה כל חייהם.

 

 

 

שטיפת מוח שמובילה לחיפוש כפייתי וחסר סיכוי

 

אנשים שמאמינים באשליית המכסה והסיר הם בדרך כלל אנשים רווקים או גרושים ובודדים. הם מחפשים את "האחד" או "האחת" כל חייהם, ובדרך כל אינם מוצאים אותם.

 

הסיבה לכך היא פשוטה: בן הזוג המושלם אינו קיים. אין אדם אחד שמסוגל לגלם את כל המאוויים, הצרכים, הרצונות, הנטיות, התשוקות וההעדפות שלנו. זה פשוט בלתי אפשרי, בדיוק כפי שאין הורה מושלם, או חבר מושלם או אדם מושלם ושלם שאיתו אפשר לעשות הכל ואיתו אפשר ליהנות מהכל ללא שום סייגים.    

 

 

 

השלמות טמונה דווקא בחלקיות

 

שלמות טוטאלית אינה קיימת, אבל חלקיות בהחלט קיימת. חבר אחד הוא מושלם לבילויים בעוד שהחבר השני מתאים מאוד לשיחות נפש. אחות אחת היא החברה הכי טובה אבל האחות השנייה היא זו שיש לה את הפתרונות הפרקטיים והיא יודעת לסדר דברים כפי שצריך.

 

הורה אחד יודע לדאוג לצרכים ולכסף ואילו הורה אחר הוא הורה שיודע להקשיב ולתמוך. בן זוג אחד הוא בן זוג שניתן להאמין בו ואילו בן זוג אחר הוא מסתורי ומושך אבל בלתי ניתן לאמון. 

 

 

 

השמח בחלקו - הוא המאושר

 

החיפוש אחר אותו אחד או אחת שהם שלמים לחלוטין, ללא פגמים, ללא חסרונות וללא חסכים, ללא בעיות וללא צרימות - הוא חיפוש שמנותק מהמציאות בה אנו חיים. 

 

האושר האמיתי אינו נובע משלמות אלא מהיכולת לקבל את הפגמים של החיים ולחיות איתם. לדעת להעריך את מה שיש ולא רק את מה שאין. לדעת לקחת את מה שטוב - ולא להתעקש על המושלם. לדעת לבנות חיים ולא רק להישאר בפנטזיה אינסופית.

 

 

וטיפ לסיום: החיפוש אחר בן זוג מתאים הופך מעשי והרבה יותר אפשרי ברגע שמוותרים על הפנטזיה על האחת או האחד המושלם. האירוניה היא, שדווקא אלה שמחפשים את המושלם נתקעים עם בני זוג שאין בהם כמעט שום דבר חיובי, אלא בעיקר בעיות וקשיים.

 

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה