הדרך להצלחת הדיאטה - עוברת דרך הראש
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הדרך להצלחת הדיאטה - עוברת דרך הראש 

מאת   15/01/2012 |  נצפה 1971 פעמים

                           הדרך להצלחת הדיאטה – עוברת דרך הראש

                                              מעט: נעמי גינת

אנשים המתמודדים עם משקל עודף - מתקשים להתמודד עם "כישלונות" חוזרים, בעקבות חודשים ושנים של דיאטות סגפניות וויתורים כואבים. הללו מצטרפים להערות המכרים ויוצרים דימוי עצמי נמוך וחשש גדול מ"כישלון" נוסף. חשש כזה גורם להימנעות מהתחייבות, להימנעות מעשייה, ולחוסר התמדה – המגבירים את ההסתכנות ב"כשלון" נוסף.

בספרו "אושר אפשרי " – מביא פרופ' טל בן-שחר קטע מנאומה של ג'יי קיי רולינג, מחברת ספרי הארי פוטר , אותו נשאה בטקס חלוקת התארים בהרווארד ב- 2008:

" יצאתי לחופשי ! הפחד הגדול שלי , (להיכשל) - התממש ; ובכל זאת נשארתי בחיים ! ועדיין היתה לי בת שאני אוהבת אהבת נפש, והיתה לי מכונת כתיבה ישנה ורעיון גדול. וכך נעשה שפל המדרגה ליסוד מוצק שבניתי עליו את חיי …הכישלון נתן לי ביטחון פנימי ,שמעולם לא הצלחתי להשיג כמוהו כשהצלחתי בבחינות. הכישלון לימד אותי על עצמי דברים שלא יכולתי ללמוד בשום דרך אחרת. גיליתי שיש לי כוח רצון חזק ומשמעת עצמית רבה מכפי ששיערתי. גיליתי גם שיש לי ידידים שערכם באמת לא יסולא בפז… כשאנחנו יודעים שנעשינו חכמים וחזקים יותר בעקבות כישלונות, פירוש הדבר שמכאן ואילך אנחנו יכולים לבטוח בכוחנו לשרוד. בעצם איננו מכירים היטב את עצמנו ואת חוזק יחסינו עם הזולת עד ששני אלה עומדים במבחן הקושי."

דבריה אלה ממחישים לנו שגם במצב של "מעידה" אפשר למצוא תובנות וכוחות , שיחזקו אותנו בהתמודדות עם האתגר הבא. כל "מעידה" בדיאטה - אינה צריכה להתפרש כ"התרסקות" ; כאירוע המוחק את סיכויי ההצלחה לצמיתות, ומעיד על אופיו החלש של האדם. כדאי ללמוד לראות ב"מעידה"- אירוע נקודתי, מוגבל, שהוא מקור ללמידה ולהפקת לקחים . ה"כשלון" הוא חלק אינטגראלי של ההתמודדות המאתגרת . הפחתת משקל הינה תהליך מתמשך, שיש בו עליות ומורדות; הצלחות וכשלים. כל עוד לא "הרמת ידיים", עזבת את הדרך וחדלת להתאמץ - לא ניתן להגדיר "מעידה" כ-"כשלון".

זאת ועוד : גם כשנידמה ש"הכל קורס"- ניתן למצוא לא-מעט נקודות-אור בחיינו, אשר יכולות להוות מקור של נחמה ועידוד. למעשה- אין מצבים של הצלחה בלבד. כל מי שמצליח- התנסה גם בקושי , תיסכול ואכזבה, בתחום /בזמן זה או אחר של חייו.

נעמי גינת

מאמנת מוסמכת לבריאות ואיכות חיים

 

נעמי גינת - מאמנת אישית ועסקית               מאמנת לבריאות ואיכות-חיים          מאמנת לזוגיות    יועצת חינוכית         מומחית לאימון בעלי ADHD          מנחה סדנאות


http://www.naomiginat.com

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה