ביטוח חובה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ביטוח חובה 

מאת   11/01/2012 |  נצפה 3666 פעמים

ביטוח רכב חובה

ביטוח רכב חובה מהו?ובאילו מקרים נחוץ ביטוח רכב זה?

 

ביטוח חובה זהו ביטוח לנזקים שעלולים להיגרם לגוף או לנפש כגון:מוות או פציעה לנהג הרכב לנוסעים או לאנשים שמחוץ לרכב בתאונת דרכים.

זאת עפ''י חוק נפגעי תאונת דרכים (1975), רכב ללא ביטוח חובה אין אפשרות לנהוג עליו.

חוק זה חוקק לאחר שמדינת ישראל ראתה שישנה בעיה בהתמודדות עם תוצאות תאונות הדרכים במדינה.האזרח הפרטי כמו גם מערכת הבריאות היו צריכים לשלם הון רב עבור נזקי התאונות.

בעקבות כך הוחלט לחוקק חוק המחייב כל אדם בעל רכב לבטח את רכבו ביטוח חובה , כך מכוסה הנהג פיננסית במקרה של תאונה.

ביטוח זה כולל בתוכו כיסויי לנזקים אפשריים רבים, לדוגמא:הוצאות רפואיות, הוצאות עבור שיקום, היעדרות ממקום העבודה ועוד כאלו ואחרים.

אדם אשר רכבו לא יהיה מבוטח בביטוח חובה לא יהיה זכאי לתבוע פיצויים עבור נזקי תאונת דרכים, כמו גם אדם שגרם לתאונה בכוונה תחילה או נהג ברכב גנוב וכדומה.

הקו המנחה את כל חברות הביטוח הוא הצ'ופר אותו הם מעניקים לנהגים הזהירים. כל נהג המוכיח העדר שלילת רישיון, וותק רב על הכביש בהתייחס לגיל מבוגר יותר כמו גם עבר ביטוחי נקי זוכה להנחות משמעותיות בביטוח הרכב.

ישנם אנשים שהמונחים לא מדברים אליהם ולא תמיד מבינים הם את הנאמר, לשם כך ליקטנו מעט לשם ההבנה. 

עלויות ביטוח החובה

בעבר תעריפי ביטוח החובה היה אחיד ורוכז ע''י "אבנר"- קבוצת ביטוח גדולה בישראל. הפרמטר בקביעת התעריף היה נפח המנוע של הרכב, כך שמחיר ביטוח החובה לרכב יכול היה להגיע לסכומים גדולים.

כיום, מחיר הפרמיה ביטוח רכב הינו ריכוז נתונים על הנהג עצמו כגון: גיל, שלילת רישיון, ותק הנהג על הכביש, תביעות ביטוח, והתנהגות בכביש כמו כן גם נתוני הרכב:סוג בלמים, מיגון הרכב מבחינת שילדה וקורות הגנה ואמצעי בטיחות, לכן חשוב לחברה המבטחת סוג הרכב.

ריכוז הנתונים יוצר בעבור החברה המבטחת תמונה כוללת של הנהג ובכך מעריכה את הסיכונים בהם כרוכה פוליסה לנהג זה, ככל שעולה הסיכון עולה הפרמיה החודשית לנהג.

לכן לא יפלא שנהג שיש לו עבר ביטוחי נקי ללא תאונות וללא מפגעים בעל וותק בכביש, עלול לשלם מעט מאשר נהג צעיר בעל רישיון טרי או של מספר שנים או נהג בעל עבר ביטוחי שאינו מניח את הדעת.

זכרו:הדבר החשוב ביותר בקניית רכב חדש זהו הביטוח !

                                                         נסיעה טובה ובטוחה!  

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה