מפגש עם סופר
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מפגש עם סופר  

מאת   09/01/2012 |  נצפה 2244 פעמים

למעלה מ-100 איש השתתפו ביום חמישי האחרון במפגש הספרותי השני לקראת הכרזת הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2011. המפגש התקיים באוניברסיטת תל אביב, במסגרת מפגשי חמישי בקמפוס, והוא אחד מתוך ארבעה מפגשים ספרותיים שמתקיימים החודש במוסדות אקדמיים ברחבי הארץ בהשתתפות המועמדים הסופיים לפרס ובהנחיית קובי מידן.

 

עשרות המשתתפים הגיעו לשמוע את אורלי קסטל בלום וחגי ליניק מדברים על כתיבה, ספרות והרבה על מצבם הכלכלי של הסופרים. חגי, שבתחילת הערב אמר שלא אוהב אירועים כאלה, נפתח לאט לאט וכבר בסוף נהנה הנאה של ממש. הוא סיפר בהלצה שכל מה שיודע למד מאורלי והשניים התבדחו שיעשו סיבוב הופעות בארץ יחדיו.

אורלי התבקשה לדבר על הכתבה המפורסמת במעריב ואמרה שאינה מצטערת אף לרגע שהתראיינה. היא שיתפה בחן ובהומור את הקהל בסיפור הבית שאיבדה, תוך מחיאות כפיים של הקהל.

קריאה נרגשת יצאה מהערב כאשר אורלי וחגי קראו לסופרים המובילים בארץ, עמוס עוז, דוד גרוסמן וא.ב. יהושוע להפגין סולידריות עם מצבם של הסופרים ולהפסיק לשתף פעולה עם רשתות הספרים אשר הוזילו את הספרות והביאו את הסופרים למצב שלא מאפשר להם להתפרנס, לא משנה כמה ספרים ימכרו.

פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס נוסד בשנת 2000 במטרה לעודד את הספרות העברית ואת תרבות הקריאה בישראל. הפרס יוענק זו הפעם האחת עשרה לכותר הטוב ביותר של השנה על-פי בחירת חבר השופטים, בראשותה של היו"ר, הגב' דליה דורנר, שופטת ביה"מ העליון במיתוס.

 

חמשת המתמודדים על פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2011, שיוענק ב-16.1.12 הם:


    • "ארטור"  מאת דן בניה סרי בהוצאת כנרת זב"מ
    • "יולנדה"  מאת משה סקאל בהוצאת כתר.
    • "דרוש לחשן " מאת חגי ליניק בהוצאת הספרייה החדשה .
    • "היברו פבלישינג קומפני " מאת  מתן חרמוני בהוצאת כנרת זב"מ. .
    • "חיי חורף" מאת  אורלי קסטל בלום בהוצאת הספרייה החדשה .

הכותר הזוכה בפרס ביכורים הוא "נסיעה" מאת יאיר אסולין, בהוצאת חרגול

 

דולין מלניק, ראש אגף תרבות של מפעל הפיס אמרה כי "לפני עשור הוסיף מפעל הפיס לתחומי פעילותו גם את הסיוע לקידום התרבות והאמנות. במסגרת זו נוסד פרס ספיר לספרות שמאז ועד היום הפך לפרס משמעותי ולא רק בגלל הפרס הכספי שהוא מציע. הפרס הצליח להפוך את הספרות לנושא מדובר גם מחוץ לעמודים הפנימיים בעיתונות וסייע בחשיפה של ספרים וסופרים בפני הקהל הרחב".

 

לפרטים נוספים:

הדר מגן

יועצת יחסי ציבור

לוטן תדמיות

טל': 03-5667474, שלוחה 3

נייד: 052-8584910

פקס: 03-5667030

hadar@lotan.org.il

www.lotan.org.il

www.PuRecomm.org.il

 

הכותב הינו בלוגר ופובליציסט

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה