דירה חדשה שדורשת בדיקה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

דירה חדשה שדורשת בדיקה 

מאת   08/01/2012 |  נצפה 5066 פעמים

בעת רכישת מבנה אנו מקבלים מפתחות מהקבלן ופעמים רבות כלל לא טורחים לבדוק את טיב המבנה. פעמים רבות מתגלים ליקויי בניה מסוכנים במבנים חדשים לחלוטין. טרם רכישת מבנה או כניסה למבנה חדש מומלץ לערוך בדיקת מבנה מקיפה על ידי מהנדס.  הליקויים אינם נראים בעין חובבנית כך שגם אם המבנה כולו נראה חדש ויציב אין זה אומר שהוא תקין ובטיחותי.

מהנדס אשר מתמחה בבדיקת מבנים ואיתור ליקויי בניה יודע היכן לחפש את נקודות התורפה. איש מקצוע יוכל לזהות מקרים בהם הקבלן השתמש בחומרים אשר אינם תואמים את התקן או מקרים בהם ישנה אי התאמה בין תוכנית הבנייה לבין המצב בשטח. הליקויים באים לידי ביטוי בבעיות תחזוקה, בעיות בטיחותיות, ליקויים אסתטיים וליקויים אשר גורמים לבלאי מהיר של המבנה. תופעה נפוצה היא בנייה עקומה אשר גורמת בעיה בסידור הריהוט ויוצרת בעית רטיבות בריצפה.

כיצד ניתן לאתר ליקויי בניה?

מהנדסים אשר מגיעים לביצוע בדיקה משתמשים במכשירי עזר מיוחדים המאפשרים קבלת תמונת מצב מדוייקת. מד מרחק מאפשר את בדיקת גודל החדר בהתאם לתכנית האדריכל. במידה וישנה אי התאמה בין התוכנית לבין המצב בפועל הדבר מעיד על בעייתיות. מד לחות מאפשר לאתר רטיבות סמויה מתחת לריצוף ובתוך הקירות. מכשיר זיהוי קרינה רדיואקטיבית מסייע באיתור בעיות במערכת החשמל. פרט לכך יש לבצע בדיקה מקיפה לשלד המבנה ואיכות חומרי הבנייה.

במידה וימצאו ליקויי בניה טרם אכלוס המבנה באפשרות הדיירים לדרוש מהקבלן לתקן את הליקויים טרם כניסתם למבנה. חשוב לציין כי בניה אשר אינה עומדת בתקן הבניה בישראל חושפת את הקבלן לתביעת פיצויים ומחייבת אותו לשאת בעלות התיקונים. גילוי מאוחר של ליקויי בניה עשוי לגרום לאי נעימות גדולה ואף סיכון נפשות לדיירים.

בדק בית במהלך שיפוץ מבנה קיים

שיפוצים במבנה הכוללים בניה להרחבת המבנה, החלפת ריצוף, החלפת צנרת או טיפול במערכת החשמל הם פוטנציאל להיווצרות ליקויי בניה חדשים. פעמים רבות במהלך העבודה נפגעים צינור מים ראשי, צבע הקיר או משטחי שיש. במידה ומתגלים ליקויים לאחר סיום עבודה השיפוץ מומלץ לבחון את הנזק ואף לתעדו בתמונות.

המאמר בחסות buyhome.co.il, האתר המוביל בנושא ביקורת מבנים.


By The People הינם קהילת הפרילנסים של ישראל.

אם אתה פרילנסר או מעוניין להיות פרילנסר הכנס לאתר שלנו ב- www.bythepeople.co.il וצור קשר.

 


 
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה