בעיות קשב וריכוז והטיפול בהן
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

בעיות קשב וריכוז והטיפול בהן  

מאת   06/01/2012 |  נצפה 1378 פעמים

התופעות האחרונות של בעיות קשב וריכוז בקרב כלל האוכלוסיה הרחבה רק הולכת וגדלה. אולי בגלל שהרבה אנשים מעוניינים בלקטלג אותם כבעלי בעיות קשב וריכוז. הרי בכיתה של סטודנטים ממוצעת 95 אחוז מהתלמידים בכיתה הם בעלי הקלות מסויימות עד שחבריהם ללא ההקלות מבצעים איבחון בכדי לא להראות הם החריגים וכמובן שתופעה זו אינה תגלית חדשה.

אם זאת, ישנם הרבה אנשים סובלים מתופעה זו של בעיות קשב וריכוז בצורה משמעותית.  וככול שכמות האוכלוסייה הסובלת מתופעה זו גדלה כך גדלה תעשיית התרופות והטפלת בתופעה זו. רצוי לדעת שרוב האנשים שהולכים לרופאים בקופות החולים במטרה לטפל  בתופעה זו יקבלו תרופה אשר מצד אחד גורמת לפתרון הבעיות הללו ומצד שני בעלת השפעות כימיות קשות.

הילדים שמקבלים תרופות המטפלות בבעיות קשב וריכוז ממש מסכנים רצוי שתדעו שברוב המקרים התרופות הללו הם מדכאות תאבון.  חוץ מכך הם מדכאות את נילדים באופן כללי וגורמות להם להתרכז רק בדבר אחד. הילדים נמצאים בהרגשה לא טובה בכלל ולחלק מהם התרופות הכימיות הללו אשר מטפלות בבעיות קשב וריכוז גורמות לכאבי בטן ועוד.

למה להשתמש בכימיה כשמדובר בבעיות קשב וריכוז?

הרבה אנשים לא מודעים להשפעות הרעות הנלוות עם לקיחת תרופות לבעיות קשב וריכוז. דבר ראשון הילד ואפילו המבוגר מקוטלגים כ"בעיתיים" . הרבה אנשים לא יודו בכך שאנשים שנוטלים תרופות לבעיות קשב וריכוז מקוטלגים כבעייתים אך זו היא אמת.

תארו לכם ילד שסובל מבעות קשב וריכוז, לוקחים אותו לרופא ללא ספק זה נראה כמו חולי, מחלה. אותו הילד מבחינה פסיכולוגית יתייחס אל עצמו כבעייתי ותמיד יתרץ כל מיני הסתבכויות שלו בבעיות קשב וריכוז שיש לו.

הרבה אנשים ובעיקר הורים לא יודעים שאפשר ואף רצוי להשתמש במוצרי טבע טבעיים בכדי לפתור את תופעת בעיות קשב וריכוז אצל ילדים  מכמה סיבות.

דבר ראשון, סימו לב כמדובר בתרופות על בסיס טבעי לא בכל המקרים צריכים לשאול ולהתייעץ עם רופא קובנציונלי. ולפיכך, הילד בכלל לא ידע שהוא מטופל הוא מוגדר כבעייתי מבחינת בעיות קשב וריכוז.

דבר שני תופעות הלוואי הרבה יותר קטנות. ברוב המקרים זה לא יגרום בכלל לכאבי בטן ברמות חזקות, או לתופעות לוואי אחרות כי הרי מה שטבעי גורם לפחות תופעות לוואי.

לסיכום, עדיף ואף כדאי לכם לטפל בבעיות הקשב והריכוז בצורה טבעית ולא על ידי הרפואה הקובנציונלית.  מלבד לקטלוג הנוראי ולהשפעות הפסיכולוגיות שנחסכות החומרים הטבעיים בראים יותר. 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה