מהו קשר קרוב-רחוק ולמי הוא מתאים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו קשר קרוב-רחוק ולמי הוא מתאים?  

מאת   05/01/2012 |  נצפה 4114 פעמים

מהו קשר קרוב-רחוק ולמי הוא מתאים?

 

 

מספיק קרוב - מספיק רחוק

 

קשר קרוב-רחוק הוא קשר זוגי שאופייני לאנשים שמצד אחד רוצים בקשר זוגי קרוב ונעים אבל מצד שני אינם מעוניינים בקשר קרוב מדי, שהוא מטבעו מכביד, מעיק ופולשני.

 

קשר קרוב-רחוק הוא קשר שיש בו גמישות ויש בו מרחב. קשר כזה מבוסס מצד אחד על מסגרת זוגית יציבה ומסגרתית, אבל עם מרווח נשימה גדול, אי התערבות, כבוד הדדי ומתן חופש אישי אחד לשני.

 

 

 

אנשים של ספייס

 

קשר קרוב-רחוק הוא קשר שאופייני לאנשים שמטבעם זקוקים למרחב קיום מרווח. אלה אנשים שמסגרת זוגית צמודה מדי חונקת אותם, אנשים שאינם אוהבים מסגרות מוגדרות מדי, אנשים יצירתיים שזקוקים למרחב נשימה ולחופש פעולה כדי לבטא את עצמם.

 

אנשים של ספייס מתקשים מאוד לחיות בזוגיות רגילה וצמודה. הם מעדיפים זוגיות קרובה-רחוקה המאפשרת להם מצד אחד להינות ממסגרת הקשר ומקרבה גדולה אבל מצד שני גם לא להיחנק בתוך הקשר ולא לדכא את האישיות היצירתית והאינטואיטיבית שלהם.    

 

 

 

קרוב מדי, רחוק מדי

 

קשר קרוב מדי הוא קשר שמתאים לאנשים מאוד סולידיים ומסגרתיים. אנשים כאלה אינם זקוקים ואינם רוצים מרחב מיוחד לעצמם. טוב להם במסגרת הזוגית הצמודה והקרובה והם אינם זקוקים ללבד שלהם. קשר רחוק מדי הוא קשר שמתאים לאנשים שאינם מסוגלים להיות בקשר כלשהו, שמעדיפים את הלבד שלהם, שאינם רוצים לחלוק את חייהם עם אנשים נוספים.

 

ואילו קשר קרוב-רחוק הוא קשר שמתאים לאנשים שנמצאים במצב הביניים: מצד אחד הם אינם יכולים לשאת קרבת יתר כי זה מכביד ושורף אותם ומצד שני הם גם אינם רוצים לחיות לבד והם זקוקים לזוגיות ולקשר מסגרתי.

 

 

וטיפ לסיום: אנשים מסגרתיים מדי או חופשיים מדי אינם מתאימים לקשר קרוב-רחוק. לעומת זאת, אנשים שזקוקים לזוגיות אבל אוהבים גם את המרחב האישי ימצאו את הקשר הקרוב-רחוק מתאים לאישיות שלהם.

 

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה