אין מקרי מוות כתוצאה מנטילת ויטמינים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אין מקרי מוות כתוצאה מנטילת ויטמינים 

מאת   02/01/2012 |  נצפה 2729 פעמים

Orthomolecular Medicine News Service

28-12-2011

ניתן להעתיק את המאמר הזה ללא תשלום וללא אישור, בתנאי שהעותק כולל את הפסקאות להלן במלואן, כולל קישורים פעילים.

המאמר תורגם על ידי דולב גילמור, תזונאי אורתומולקולרי

This article may be reprinted free of charge provided 1) that there is clear attribution to the Orthomolecular Medicine News Service, and 2) that both the OMNS free subscription link http://orthomolecular.org/subscribe.html and also the OMNS archive link http://orthomolecular.org/resources/omns/index.shtml are included.

 

אין מקרי מוות כתוצאה מנטילת ויטמינים

מאגר הנתונים הגדול ביותר של ארה"ב מאשר את בטיחות התוספים

לא היה אף מקרה מוות אחד כתוצאה מנטילת ויטמינים בשנת 2010, זאת על פי המידע העדכני ביותר שנאסף על ידי מערכת הנתונים הארצית של הרעלים בארה"ב.

הדו"ח השנתי בן 203 העמודים של האיגוד האמריקאי של מרכזי בקרת הרעלים (AAPCC), שפורסם באינטרנט (הכתובת להלן, בסוף המאמר), הצביע על אפס מקרי מוות כתוצאה מנטילת מולטי-ויטמינים; על אפס מקרי מוות כתוצאה מנטילת ויטמיני B; על אפס מקרי מוות כתוצאה מנטילת הוויטמינים A, C, D או E; ועל אפס מקרי מוות כתוצאה מנטילת כל ויטמין אחר.

נוסף על כך, לא נמצאו כל מקרי מוות משום סוג שהוא כתוצאה מנטילת תוסף של חומצת אמינו או תוסף תזונתי של מינרלים.

שלושה אנשים מתו כתוצאה מהרעלה של מינרל שאינו תוסף; שני אנשים מתו כתוצאה מהשימוש הרפואי בנתרן, ואיש אחד מת כתוצאה מנטילת ברזל שאינו תוסף. בעמ' 131, מציין הדו"ח של ה-AAPCC באופן מפורש, שהקטלנות של הברזל לא נגרמה כתוצאה מנטילת תוסף תזונה.

חמישים ושבעה מרכזי רעלים מחוף אל חוף מספקים נתונים עבור מערכת הנתונים הארצית של הרעלים, "אחת מבין מערכות הפיקוח הארציות בזמן אמת הקיימות, שמספקת פיקוח על בריאות הציבור עבור כל סוגי החשיפה, זיהוי אירועים הקשורים לבריאות הציבור, תגובה גמישה ומעקב אחר מודעות למצבים."

הרבה יותר ממחצית מהאוכלוסייה האמריקאית נוטלת תוספים תזונתיים על בסיס יומיומי. אפילו אם כל אחד מבין אנשים אלו נטל טבלייה בודדת ליום, הדבר מסתכם ב-165,000,000 מנות אישיות ליום, עם סך כולל של מעל 60 מיליארד מנות בשנה. מאחר שאנשים רבים נוטלים הרבה יותר מטבלייה בודדת של ויטמין או מינרל ליום, הצריכה למעשה הנה הרבה יותר גבוהה, והבטיחות של התוספים התזונתיים הנה גבוהה הרבה יותר.

מעל 60 מיליארד מנות של תוספי ויטמינים ומינרלים לשנה בארה"ב, ללא מקרה מוות אחד. אף לא אחד. אם תוספי הוויטמינים והמינרלים הם כה "מסוכנים" לכאורה, כפי שה-FDA והעיתונים טוענים חדשות לבקרים, אז איפה הגופות?

Reference:

Bronstein AC, Spyker DA, Cantilena LR Jr, Green JL, Rumack BH, Dart RC. 2010 Annual Report of the American Association of Poison Control Centers' National Poison Data System (NPDS): 28th Annual Report. The full text article is available for free download at http://www.aapcc.org/dnn/Portals/0/2010%20NPDS%20Annual%20Report.pdf

The data mentioned above are found in Table 22B. Mineral data on page 131; vitamin data on pages 137-139 .

 

דולב גילמור, תזונאי R.Nu, מטפל בתזונה, שיאצו ודמיון מודרך. טיפולים, הרצאות וסדנאות. תזונה אורתומולקולרית, מחבר ספר, ''רפואה כמוסה: הכוח האמיתי של ויטמין C'' אתר: http://www.naturalmedicine.co.il/  הרשמו באתר לקבלת טיפים שבועיים. דוא"ל dolev@naturalmedicine.co.il לייעוץ, צור קשר: 0523-794092

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה