מה זה SMS?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה זה SMS? 

מאת   28/12/2011 |  נצפה 2605 פעמים

ה-SMS) Short Message Service), או בעברית – הודעת טקסט או מסרון, היא הודעה כתובה קצרה שאותה אפשר לשלוח ולקבל באמצעות הטלפון. מלבד דיבור בקו הטלפון, ישנם שירותים רבים שחברות הטלפון מציעות: תא קולי שבו ניתן להשאיר הודעות כאשר אין מענה, שירותי השכמה, השמעת מוסיקה לאלו שמתקשרים אל הטלפון במקום צלילי החיוג הרגילים ועוד. מכל שירותי הערך המוסף, התא הקולי והמסרונים מהווים את השירותים שזכו להצלחה גורפת יותר מכל שירות ערך מוסף אחר.

איך הכל התחיל?

המסרון הראשון נשלח ב- 1992 והכיל ברכה לחג המולד. המסרון המסחרי הראשון נשלח כמעט שנתיים לאחר מכן והכיל מילה בודדת:  Burp. בישראל SMS  קיים רק משנת 1998 והפך לפופולרי רק מספר שנים לאחר מכן כאשר אפשר היה לשלוח הודעות SMS בין חברות הסלולר השונות.

במקור, המסרונים יועדו להחליף את הזימוניות. עם הזמן, נמצאו שימושים נוספים למסרונים: שירותי מידע (כותרות החדשות, בדיחה או הורוסקופ יומי), הצבעה (בתוכניות טלויזיה, בחירת הזוכה באירוויזיון), משלוח תרומה ועוד.

היום אפשר לשלוח SMS לא רק מטלפונים סלולריים אלא גם מטלפונים נייחים.

איך זה עובד?

הטלפון יוצר תקשורת בשלושה ערוצים שונים: ערוץ אחד מיועד להעברת השיחה עצמה (ערוץ קולי), שני מיועד להעברת מידע דיגיטלי (גלישה באינטרנט) ושלישי שנקרא ערוץ בקרה והוא מיועד להעביר הוראות לטלפון עצמו, למשל הודעה שהתקבלה שיחה ולכן הטלפון צריך להשמיע קול צלצול.

כאשר הומצא שירות המסרונים, ערוץ המידע היה עדיין בחיתוליו, ולכן שליחת SMS  מתבצעת, עד היום הזה, על ערוץ הבקרה. זו גם הסיבה שאורך המסרונים הוא כה קצר (160 תווים באנגלית או 70 תווים בעברית).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה