חבילת אינטרנט מהיר - מהו אינטרנט מהיר?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חבילת אינטרנט מהיר - מהו אינטרנט מהיר? 

מאת   28/12/2011 |  נצפה 1591 פעמים

רשת האינטרנט, המאפשרת תקשורת נתונים מכל הסוגים ומכל העולם ישירות אל המחשב האישי שלנו, היא ללא ספק הפיתוח הטכנולוגי המשמעותי ביותר של העשורים האחרונים. האינטרנט שינה את העולם העיסקי, כמו גם את עולם הבידור והפנאי שלנו, והוא מוסיף לשנות את האופן שבו בני אדם מתקשרים כיחידים וכקבוצות. גם ברמה הפוליטית, מהפכות חברתיות בכל העולם בשנה האחרונה התחילו והונעו על ידי התקשורת הגלובלית ברשת.

מהפכת האינטרנט – צעדים ראשונים

מהפכת האינטרנט התחילה, כמו שרובנו זוכרים, בתקשורת נתונים די איטית, באמצעות מודם אנלוגי צפצפני שגם חסם לנו את קו הטלפון בבית. האפשרויות שהרשת סיפקה אז היו מוגבלות ביותר ואפילו תמונות כבדות משקל היה קשה להעלות אל הרשת. אין ספק שהמהירות או רוחב הפס שדרכו עובר המידע היום, הוא מה שהפך את הרשת לכלי יעיל ושימושי עבורנו. את המודם האנלוגי החליפה, לאחר מספר שנים, טכנולוגיית ISDN  ששיחררה את קו הטלפון ואיפשרה פעילות במהירות גבוהה יותר.

האינטרנט תופס תאוצה

היום, כ – 70 אחוזים מצרכני האינטרנט בארץ עובדים בטכנולוגיה של DSL  (Digital Subscriber Line). חבילת אינטרנט, הפועלת בטכנולוגיית DSL , גם עושה שימוש בקו הטלפון הביתי אבל תדרים אחרים מתדרי השיחה - מה שמאפשר גם חיבור קבוע לרשת ללא צורך בחיוג. מהירויות הגלישה הפשוטות נעות ממגה וחצי ל – 7-8 מגה. טכנולוגיות חדישות עוד יותר, כגון רשת NGN , מאפשרות גלישה במהירויות גבוהות במיוחד, אפילו עד 100 מגה. לצד אלה קיים גם החיבור לרשת באמצעות רשת הכבלים, המספקת תשתית על- גבי סיבים אופטיים, בדומה לתשתית המבוססת על קווי הטלפון.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה