בחיים ישנו מאבק בין הצורך לבטא את עצמך בצורה חופשית ויצירתית לבין הרצון לחיות בצורה תקינה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

בחיים ישנו מאבק בין הצורך לבטא את עצמך בצורה חופשית ויצירתית לבין הרצון לחיות בצורה תקינה  

מאת   28/12/2011 |  נצפה 1899 פעמים

בחיים ישנו מאבק בין הצורך לבטא את עצמך בצורה חופשית ויצירתית לבין הרצון לחיות בצורה תקינה 

 

 

החיים כאומנות

 

החיים הם אומנות חד פעמית, מקורית ויצירתית, אבל מרבית האנשים אינם מבינים או רואים זאת כך. את החיים ניתן לחיות בשתי צורות: בצורה יצירתית ואינטואיטיבית או בצורה מיכנית ואדמניסטרטיבית.

 

הקונפליקט בין שתי הגישות הללו הוא עצום. הגישה היצירתית מקדשת את החופש האישי ואת הביטוי הייחודי כדבר ראשון במעלה. לעומת זאת, הגישה האדמיניסטרטיבית מקדשת את עשיית "הדבר התקין והנכון" ומוכנה להקריב עבורו את האמת האישית ואת הביטוי הייחודי ולהחניק בשבילו את החופש הנפשי ואת היצירה הרגשית.

 

 

 

עיצוב ויצירה או מיכניות ואדמיניסטרטיביות

 

עיצוב ויצירה פירושם לחיות ולפעול בצורה גמישה, בצורה זורמת, לעשות מה שנכון לך באופן אישי ופחות ופחות לחיות לפי תכתיבים חיצוניים, שרירותיים או אחרים.

 

מיכניות ואדמיניסטרטיביות פירושם להתאים את עצמך לכלל, לפעול בצורה צפויה ומקובלת, לשים את עצמך בצד ולעשות כל מה שנכון אך לאו דווקא מה שנכון לך או אמיתי בשבילך.    

 

 

 

לשבור את החומה

 

אומנות החיים מחייבת שבירה של החומה של הראש, הסרת המסיכות והפרצופים, הסרת האמונות הכובלות והמיתוסים, הסרת הפחדים והחששות - רק אלה מאפשרים חיים אוטנטיים ויצירתיים יותר.

 

בחיים יצירתיים אינך פועל לפי הכללים המקובלים אלא לפי הכללים שלך. אינך מנסה לרצות אחרים - אתה מנסה לעשות מה שטוב לך. אינך משתדל להיחשב כבסדר - אתה מקפיד להיות טוב ושלם עם המהות שלך. 

 

 

 

הכרעה

 

כשאין הכרעה ברורה בין שתי התפיסות הללו - מה שנותר הוא מאבק יומיומי ואינסופי ביניהן במשך חיים שלמים, מאבק שמכלה את הכוחות וגורם לדליפות רציניות בחוסן האנרגטי של האדם. לעומת זאת, ברגע שישנה הכרעה ברורה לאיזה כיוון החיים הולכים - הכל נעשה קל יותר.

 

ההכרעה להיות תקין ולא יצירתי היא גם הכרעה, כי לפחות היא מסירה מסדר היום את האפשרות להיות באמת יצירתי והיא חוסכת קונפליקטים פנימיים של האישיות. לעומת זאת, ההכרעה בחיים כאומנות יכולה לאפשר לאנשים להמריא למקומות חדשים ולחיות חיים של שלמות אישית ושל הרפתקאה מהנה ומסעירה.

 

 

וטיפ לסיום: בסופו של דבר, כמעט כל אדם יהיה חייב להכריע במהלך חייו הבוגרים לאיזה מקום הוא משתייך יותר - למקום המיכני או למקום היצירתי, לחיים תקינים או לעיצוב המציאות, לפשרות פוליטיות או לחופש ולשלמות אישית.

 

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה