חולי פיברומיאלגיה גילו את ההידרותרפיה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חולי פיברומיאלגיה גילו את ההידרותרפיה 

מאת   25/12/2011 |  נצפה 1642 פעמים

פיברומיאלגיה הינה מחלה אוטואימונית הפוגעת בשרירי הגוף. מאידך, היא אינה פוקעת ברקמות הגוף אלא מדמה מעין דלקת פרקים שאינה באמת קיימת. הבעייתיות שיש במחלת הפיברומיאלגיה היא הכאב , התשישות ומצבי הרוח שלא תורמים ומוצאים מרפא למחלה.

היא מעין מחלה שהדוף מדמיין – הסימפטומים קשים והחולים מתארים כאבים עמוקים בכל שרירי הגוף ובייחוד ב- tender points (נקודות תורפה ורגישות ) המוגדרות בפי הראומטולוגיים שמטפלים במחלה על ידי תרופה נגד דיכאון בעיקר.

הידרותרפיה  מסע הקסם של חולי פיברומיאלגיה. מדובר בתהליך שיקום במים של הנפש והגוף יחד – דבר המסייע לחיות בשלום אם המחלה שאינה מאיימת על אריכות החיים אך בהעדר טיפול בה ובייחוד בתחום הנפשי היא עלולה להוריד שאולה את הסובלים ממנה.

רבים וטובים מתחום הרפואה ממליצים שילוב עבור חולים אלו בשיטת הידרותרפיה המצליחה לשחרר את השרירים ולהרפות מקשיות השרירים. התוצאה היא מידית – לאחר טיפול הידרותרפי ניתן לחוש בהקלה , ברגיעה ובעיקר בשריר משוחרר ולא נוקשה.

כמה טיפולים מומלצים

כאמור חולי פיברומיאלגיה גילו את שיטת הידרותרפיה ומתחילים לחיות – חיים יותר שלווים , רגועים והכי חשוב עם פחות כאבים וזיהוי של סימפוטמי המחלה לאט לאט נעלמים. אף אחד לא מבטיח ריפוי מלא של מחלת הפיברומיאלגיה – מאחר ומחלות אוטואימוניות הן קשות להסרה מהגוף.

הידרותרפיה עבור חולי פיברומיאלגיה היא פשוט פרס בדורנו ומומלץ לקחת סדרת  12 טיפולים לפחות על מנת להתחיל להרגיש שינוי בכאב . כאמור טיפול הידרותרפיה אינו חד פעמי בצבים אלו. חשוב בכול זמן מה לשוב ולהמשיך לטפל באמצעות הידרותרפיה.

עשרות מחלות מטופלות בשיטת ההידרותרפיה

במחלת  הפיברומיאלגיה השייכת לקבוצת המחלות הראומטיות– מטפלים ראומטולוגיים שאם  תשאלו כול אחד מהם אף אחד לא יסרב לשאלה האם שיטת הידרותרפיה מסייעת לחולים אלו - הם יאמרו כמעט פה אחד שבטח לא מזיק ויכול אף להועיל. והתוצאות לאלות לשפר את איכות חייהם של חולים רבים באמצעות הידרותרפיה. רחוקות מלהגיע.

חולי פיברומיאלגיה אתם לא חייבים להשלים עם הכאב התוקף מידי יום , את השינה הנודדת שלכם מידי ללה, את מתן השתן המרובה , התשישות  ובייחוד את הכאב שאינו מרפא.

גבי טפרברג, מנכ"ל גלגל הצלה, המרכז ללימודי שחייה, הידרותרפיה   טלפון: 09-7679623 09-7664529 פקס: 09-7668475 אתר: הידרותרפיה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה