כיצד ניתן לשפר את רמת האינטואיציה?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד ניתן לשפר את רמת האינטואיציה? 

מאת   22/12/2011 |  נצפה 3045 פעמים

כיצד ניתן לשפר את רמת האינטואיציה? 

 

 

2 מוחות: המוח השוקל והמוח המרגיש

 

המוח של האדם מחולק לשני חלקים מרכזיים: החלק החושב והשוקל והחלק המרגיש והחש. המערכת החושבת מבוססת על ניתוח ושקילה של אינפורמציה, מידע ומספרים. מערכת זו זקוקה לזמן כדי לעבד ולנתח מידע ולהגיע למסקנות מעשיות.

 

לעומת זאת, המערכת המרגישה נועדה למצבי חירום או למצבים מהירים בהם נדרשות החלטות מהירות, רמת האי וודאות היא אדירה ואין גישה למספרים ולמידע. 

 

 

 

לנתב את האנרגיה למוח המרגיש

 

אנשים שהאינטואיציה שלהם אינה מפותחת הם אנשים שעושים שימוש רב מדי בחלק החושב של המוח על חשבון החלק המרגיש. כך יוצא, שהם מזניחים את הצד המרגיש, את הצד שמסוגל לקבל החלטות של "בערך", החלטות המבוססות על תחושה ולא על מידע.

 

לכן, הדבר הראשון שיש לעשות כדי להפוך לאדם ספונטני ואינטואיטיבי יותר היא להתחיל לעשות שימוש מודע בחלק המרגיש על חשבון החלק החושב. פחות לחשוב ויותר לייצר החלטות המבוססות על רגש - אהבתי או לא אהבתי, בא לי או לא בא, נראה לי או לא נראה לי.    

 

 

 

להתאמן בלקחת החלטות רגשיות

 

אנשים אינטואיטיביים אינם יודעים להסביר בצורה מפורטת כיצד הם מקבלים את ההחלטות שלהם פשוט משום שמדובר בתהליך קבלת החלטות שהוא תת-הכרתי, בלתי מודע, מבוסס רגש ותו לאו.

 

כאשר אדם מתאמן בלקחת החלטות מבוססות רגש - הוא בעצם מאמן את הצד הרגשי של המוח שלו, מחזק אותו ובסופו של דבר מסוגל להסתמך עליו יותר ויותר.

 

 

 

תרגול ושכלול היכולת הרגשית

 

כאשר המערכת הרגשית של המוח פועלת היטב ובצורה חזקה ומשוכללת - הדבר מביא להמון תוצאות חיוביות: המערכת הרגשית מאפשרת לפסול דברים בקלות ולבחור דברים בקלות ובמהירות, היא מקטינה מאוד את מרחב ההתלבטויות בחיים והיא מכניסה דינמיקה נעימה וזורמת לחיים.

 

ככל שהיכולת הרגשית שלכם היא חזקה ומשוחררת יותר - כך אתם הופכים לאנשים אהובים, זורמים, ספונטניים ושמחים יותר. לעומת זאת, אם המערכת השוקלת היא חזקה אצלכם - אתם תמיד תרגישו מרוחקים, סגורים, מהוססים וכל הזמן בהתלבטויות.

 

 

וטיפ לסיום: אינטואיציה היא עניין של אימון ולא עניין מולד. ניתן לשכלל את היכולת הרגשית אם רק מעניקים לה יותר ויותר מקום בחיים ומאפשרים לה להיות מעורבת יותר ויותר בתהליך קבלת ההחלטות.

 

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה