תואר ראשון בתקשורת - מה עושים איתו? במה עובדים כשמסיימים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

תואר ראשון בתקשורת - מה עושים איתו? במה עובדים כשמסיימים? 

מאת   21/12/2011 |  נצפה 2775 פעמים

תואר ראשון בתקשורת, למרות שלא נותן הסמכה במקצוע מסויים או מבטיח קבלה לעבודה נחשקת, הוא תמיד תחום לימודים מבוקש ואטרקטיבי מאוד עבור סטודנטים בתחילת דרכם. לא קשה להבין למה : תחום התקשורת, על כל ענפיו ? טלוויזיה, עיתונות ורדיו, אינטרנט, פרסום, דוברות, יחסי ציבור ועוד, נמצא תמיד במוקד תשומת הלב ויש לו השפעה עצומה על דעת הקהל ברמה הצרכנית, התרבותית והפוליטית. לעוסקים בתחום התקשורת יש גם הזדמנות, לעתים, להיות חלק מהברנז'ה הנוצצת של הידוענים בענף.

איפה לומדים לתואר ראשון בתקשורת?

לימודי תואר ראשון בתקשורת ניתן ללמוד בשורה לא קצרה של מוסדות להשכלה גבוהה. האוניברסיטאות של תל אביב וחיפה מציעות לימודי תואר בתקשורת, הלימודים באוניברסיטה העברת בירושליים הם בדגש קצת אחר ? תואר בתקשורת ועיתונות.  בין המכללות המלמדות תואר ראשון בתקשורת ?מכללת ספיר שבנגב, מכללת נתניה והמכללה למנהל.

מה לומדים בתואר בתקשורת?

לימודי תואר ראשון בתקשורת מנסים להקיף את מגוון המקצועות והתחומים המרכיבים את זירת התקשורת בכללותה, אבל הם מתבססים על קורסי מבוא ויסודות המשותפים לכל ענפי המקצוע. בין קורסי המבוא : אתיקה בתקשורת, תקשורת חזותית, יסודות העיתונות, היסטוריה של אמצעי התקשורת, מבוא לתקשורת המונים ודיני תקשורת. בעוד האוניברסיטאות, כדרכן, מתמקדות בצד התיאורטי ומעודדות מחקר, רוב המכללות משקיעות בהקניית כלים מעשיים לסטודנטים ואלה מתנסים במגוון מקצועות העיתונות, בטכנאות והגשה ברדיו ועוד.

אופק תעסוקתי לבוגרי לימודי תקשורת

לימודי תקשורת לא מעניקים מקצוע ברור ומובהק, לכן באופן רשמי, עתידם של בוגרי לימודי תקשורת לוט בערפל. השאפתנים מביניהם ימצאו את משרת הכניסה שלהם לעולם התקשורת, בדרך כלל מתפקיד זוטר שממנו יטפסו לתפקידים מעניינים ומתגמלים יותר. הרבה בוגרי תקשורת מתחילים את דרכם מאחורי הקלעים של תוכניות הטלוויזיה השונות, כתחקירנים או עוזרי- הפקה. אלה עבודות תובעניות, לפעמים סיזיפיות, והעבודה בהן היא בית הספר הטוב ביותר לתקשורת מעשית : דרכן ניתן ליצור קשרים ולצבור ביטחון לקראת קריירה משמעותית בעולם התקשורת.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה