כיצד ניתן לחיות יותר ומהו מנגנון קו המוות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד ניתן לחיות יותר ומהו מנגנון קו המוות 

מאת   17/12/2011 |  נצפה 3396 פעמים

כיצד ניתן לחיות יותר ומהו מנגנון קו המוות? 

 

 

מוות

 

מוות הוא מצב של קו ישר. לאורך הקו הישר הזה ישנן עליות ומורדות - אבל במהות שום דבר אינו משתנה. אין קפיצות, אין שיאים - רק עליות ומורדות באותם חיים צפויים ושגרתיים.

 

מוות הוא תוצאה של העדר יוזמה, חוסר בשינויים אסטרטגיים ושמירה על הקיים על חשבון התקדמות ופריצות דרך. כאשר אנשים חיים את חייהם ללא פריצות דרך משמעותיות - הם למעשה חיים במצב של קו ישר או במילים אחרות - במצב של "מוות".

 

 

 

קו המוות

 

קו המוות זה להישאר עם אותן תפיסות, אותה גישה, אותם הרגלים ואותה שגרה כל הזמן. קו המוות פירושו לדחות אפשרויות, לא ליזום, לדרוך במקום ולנסות לשמר את הקיים במקום לבצע שינויים. 

 

אנשים שחיים סביב קו המוות חווים עליות ומורדות - אבל לא שינויים. יש להם ימים טובים יותר וימים טובים פחות, אבל בגדול שום דבר לא משתנה בחיים שלהם, שום פריצת דרך או מטמורפוזה לא מתרחשת בחייהם.    

 

 

 

לחיות

 

לחיות באמת פירושו לטפס במעלה ההר. סביב הקו העולה מתקבצים חיים שונים מאוד מהחיים סביב קו המוות. סביב קו החיים - יש חיים. קו החיים מבוסס על פריצות דרך, עליות, שיאים ומטרות.

 

לחיות פירושו להשתנות ממטרה למטרה, משיא לשיא, מגישה אחת לגישה שנייה. חיים כאלה הם חיים ממוקדים ומשמעותיים יותר, מאומצים יותר אבל גם מתגמלים יותר.

 

 

 

משיא לשיא

 

כל מטרה, כל שיא, כל שאיפה חדשה מעניקה חיות וחיים, תשוקה והתלהבות, התרגשות חדשה וציפייה לבאות. המטרה הגבוהה יותר מעניקה דחף וסיפוק ומאפשרת מתח בריא.

 

ללא שיאים וריגושים, אתגרים והתמודדויות - החיים הופכים לקו ישר, צפוי, משעמם ובעיקר - מת. לעומת זאת, חיים בקו עולה הם חיים מעוררי השראה, אתגרים, התלהבות, פחד אבל התרגשות.

 

 

וטיפ לסיום: אין ספק שעדיף לחיות במתח ובהתלהבות מאשר בעליות ומורדות ללא שום ציפייה גדולה או אפשרות חדשה ומרתקת.

 

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה