ברננקי איכזב את וול-סטריט - איך יגיבו באחד-העם?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ברננקי איכזב את וול-סטריט - איך יגיבו באחד-העם? 

מאת   14/12/2011 |  נצפה 1394 פעמים

איך עוברים המדדים המובילים בוול-סטריט מעליות של 1% לירידות של 1%, בטווח זמן של פחות משעה? בעולם המרגש ומלא האדרנלין של שוק ההון שום דבר לא צריך להפתיע את הסוחר הוותיק והמנוסה, ובוודאי לא התפנית הדרמטית שהציגה הבורסה האמריקנית אתמול. הפעם, הגורם לפניית הפרסה החדה שביצעה אמש וול-סטריט הוא ברור, וקוראים לו בן ברננקי.

 ברננקי, נגיד ה"פדרל ריזרב", הבנק המרכזי של ארה"ב, פרסם אמש את החלטת הריבית החודשית שלו, לאחר שננעלה ישיבת השוק הפתוח של הבנק. ברננקי השאיר את הריבית על כנה וזה לא מפתיע מכיוון שאין לריבית בארה"ב יותר מדי לאן לרדת, כבר כיום היא נעה בין 0.25% ל-0%. אלא שהשווקים ציפו מברננקי להכריז על התערבות מסוג חדש, על צעד שאפתני שיאפשר להזרים נזילות לשווקים גם ללא הורדת ריבית: השווקים ציפו לשמוע את ברננקי אומר את המילים "תוכנית רכישות שלישית". והציפייה הזו נכזבה.

 מהי "תוכנית הרכישות" הזו, לה חיכו כל כך בוול-סטריט? השווקים ציפו לשמוע מברננקי כי הוא פותח את הארנק הלאומי, ויוצא לרכוש ניירות ערך במסגרת תוכנית רכישות שלישית, בדומה לתוכניות במסגרתן רכש הפד ניירות ערך בסך של למעלה מטריליון דולר, מאז תחילת משבר האשראי בשנת 2008. התוכנית העתידית הזו, עליה לא הוכרז מעולם, עומדת כבר חודשים במרכזן של ספקולציות, הערכות, דו"חות אנליסטים וחלומות של משקיעים בשכבם לישון. אפילו כינוי כבר ניתן לה – QE3, ראשי תיבות של "הקלה כמותית", על מנת להבחין בין תוכנית הרכישות לבין "הקלה מוניטרית", שהיא הורדת ריבית בימים כתיקונם, בהם יש לריבית לאן לרדת.

 כאמור, על האפשרות שהפד יכריז על תוכנית שכזו מדברים בשווקים מזה חודשים. הנגיד ברננקי מעולם לא הכריז כי האפשרות עומדת על הפרק או אפילו רמז על כך, אך גם מעולם לא טרח להזים בצורה ברורה את הרחשים בשוק. לאור ההידרדרות המהירה במשבר החוב האירופי, ציפו רבים בשוק כי ההכרזה על תוכנית הרכישות השלישית תגיע היום, לצד החלטת הריבית החודשית. וכשהציפייה הזו נכזבה, עבר המסחר בוול-סטריט כמעט בבת אחת לצד האדום.

 מבין המדדים האמריקניים, הדאו-ג'ונס היה זה שספג בסוף היום את המכה הקלה מכולם. המדד הוותיק ירד אל מתחת לרמת ה-12 אלף נקודות, אך איבד רק 0.6% מערכו. ה-S&P 500 איבד 0.9%, והנאסד"ק הוביל את הנפילות, עם ירידה של 1.3%. כאמור, המדדים נסחרו מוקדם יותר בעליות שערים של כ-1%. ניתן לסחור על המדדים האמריקאים באמצעות מסחר אונליין באופציות דיגיטליות.

 שאלת השאלות היא כמובן מה יקרה בשווקים היום. כזכור, הנעילה אמש בתל-אביב היתה חיובית. מדד ת"א 100 רשם עלייה של 1%, ות"א 25 העפיל עליו, עם עלייה של 1.3%. כל זה היה הרבה לפני פרסום ההודעה המאכזבת של הפד האמריקני, וכעת הבורסה הישראלית תצטרך להילחם חזק ברוח הגבית האדומה אם ברצונה לרשום גם היום עליות.

 באירופה הנעילה אמש היתה מעורבת. הפוטסי הבריטי רשם עלייה נאה של 1.2%, אך המדדים בגרמניה וצרפת רשמו ירידות מתונות, של 0.2% ו-0.4%, בהתאמה. עלייה במדד אמון המשקיעים בגרמניה חיזקה את העליות בתחילת היום, אך פרסום הידיעה לפיה ממשלת גרמניה מתנגדת להגדלת הגבול העליון לכספים שיוקצו למאמצי החילוץ ביבשת תרמה לנעילה השלילית בחלק מהשווקים. האם היום, בעקבות האכזבה בוול-סטריט, אנחנו צפויים ליום אדום גם באירופה? מאוד ייתכן שזה המצב. אבל איך אמרנו בפתיחה, בעולם מלא האדרנלין של שוק ההון שום דבר לא צריך להפתיע את הסוחר הוותיק. מי שידע את כיוון השוק יוכל להרוויח באמצעות אופציות בינאריות גם מעליות וגם מירידות.

easytrade מסחר דיגיטלי מתקדם -  מסחר באופציות  אופציות בינאריות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה