עשיית צרכים מחוץ לארגז בחתול - מדוע זה קורה?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

עשיית צרכים מחוץ לארגז בחתול - מדוע זה קורה? 

מאת   13/12/2011 |  נצפה 1821 פעמים

 

בעלי חתולים יודעים היטב כי החתול היא חיה נקיה המקפידה לנקות עצמה. נקיון החתול מעיד על מצבו הגופני, נפשי ובריאותי. מקום עשיית הצרכים של החתול תלוי מאד בדרך החיים שלו – חתולי בית משתמשים בחול לחתולים או שירותים לחתולים. חתולים שיוצאים לרחוב עושים את צרכיהם בחוץ.

 

ישנם מקרים בהם החתול הביתי לעיתים עושה את צרכיו מחוץ לארגז צרכים. לכך עלולות להיות מספר סיבות אותן יש למצוא ולפתור:

* לעיתים יש להתאים חול לחתול. לכל חתול יש העדפה לגבי סוג החול לצרכים (חול מתגבש לחתלים, חול קריסטלי ועוד). גם סוג השירותים לחתול חשוב – ארגז צרכים סגור לעיתים לא מאוורר מספיק ומרחיק את החתול מהאיזור. "חוק החתולים" אומר כי יש לשים מספר ארגזי צרכים בבית כמספר החתולים ועוד אחד כדי לאפשר בחירה לארגז המועדף. יש להקפיד על נקיון הארגז מאחר וארגז צרכים מלוכלך ירחיק את החתול ויכריח אותו לעשות צרכיו מחוץ לארגז.

* ארגז חול לחתולים יש להניח במקום שקט. ארגז צרכים ליד מכונת כביסה לדוגמא עלולפ להרתיע את החתול בגלל הרעש. אנשים רבים שמים את ארגז הצרכים דווקא בסלון משום שזה איזור מרכזי בבית בו החתול מרגיש בטוח.

* סימון טריטוריה – חתולים נוהגים לסמן טריטוריה ע"י התזת שתן. לרוב סירוס פותר נושא זה.

* מקרים רפואיים – דלקות שתן, חסימות שתן, שלשול ומצבים רפואיים רבים עלולים לגרום לחתול לעשות צרכיו מחוץ לארגז חול. במקרים כאלה, יש להביא את החותול לבדיקה רפואית ולבדיקת שתן יסודית. דלקת שתן ניתן לזהות לעיתים כשרואים דם בשתן או שהחתול נכנס פעמים רבות לארגז חול מבלי שיוצא שתן.

 

אם שמתם לב לשינוי בצרכים של החתול או מיקום עשיית הצרכים, פנו לווטרינר שלכם ליעוץ רפואי והתנהגותי.

 

מרפאה וטרינרית בתל אביב - ד"ר נדב מרחבי חפץ חיים 26, נחלת יצחק, תל אביב 03-6094460 חירום 24 שעות, 050-7955525 www.vettlv.co.il חנייה פרטית למגיעים. בקרו אותנו בפייסבוק - https://www.facebook.com/vettlv

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה