איך מורכבים ציוני בגרויות?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איך מורכבים ציוני בגרויות? 

מאת   06/12/2011 |  נצפה 2682 פעמים

ציוני בגרויות מורכבים לרוב מ-21 יחידות לימוד כאשר מקצוע אחד (לפחות) הוא מקצוע מורחב. שאר המקצועות ינועו בין יחידת לימוד אחת או שתיים. בגרויות במקצועות כמו מתמטיקה ואנגלית, לכל מי שמעוניין בלימודים אקדמאיים, יורכבו מ-3 עד 5 יחידות לימוד כל אחד.

 בגרות בלשון מול בגרות בהיסטוריה

בגרויות במקצועות כמו לשון או היסטוריה מורכבים מיחידת לימוד אחת בלשון ושתי יחידות לימוד בהיסטוריה. בגרויות בהיסטוריה כוללות היסטוריה כללית וכמובן היסטוריה של עם ישראל, כלומר, הדגש כאן יהיה על הציונות בראשית דרכה וכמובן על ההיבטים לבניית הציונות המדינית של הרצל.

 בגרויות במתמטיקה

בגרויות במתמטיקה מתחלקות כאמור ל-3, 4, ו-5 יחידות לימוד כאשר ההשפעה, מן הסתם, של היחידות הגבוהות, באה לידי ביטוי בבונוסים שבציון. כיום אוניברסיטאות ואפילו מכללות אינן מסתפקות ביחידות הנמכות יותר ובמתמטיקה למשל רצוי מאוד להיבחן ב-4.

 בגרויות באנגלית

מוסדות ההשכלה הגבוהים שמים דגש עיקרי על אנגלית ולעיתים אף מבקשים עמידה במבחנים שונים לאבחון יכולת ההתמודדות עם השפה. האקדמיה כולה בנויה על מאמרים באנגלית ולכן חשוב ועיקר הוא להגיע עם בגרויות באנגלית בציון גבוה מאוד. שיטה טובה אחת היא להתחיל לקרוא ללא הרף כל חומר אפשרי באנגלית ולכוון את הלימוד למגמת עלייה, כלומר, להתמודדות עתידית מול חומרים קשים יותר.

 בגרויות מול פסיכומטרי

במקביל להשלמת המבחנים, ואחרי שסיימתם בגרות במתמטיקה ובאנגלית, אל תפספסו אף רגע והירשמו בזריזות לקורס פסיכומטרי. בניגוד למבחני בגרויות את הלימוד לפסיכומטרי לא ממש תרצו לעבור לבד. מדובר בשיטת פתרון מיוחדת שונה לחלוטין משאלות מבחני בגרויות. כדי להצליח ולקבל ציון שיתאים למסלול הלימודים שבחרתם אתם חייבים להתאמץ ולהגיע לכלל השיעורים כמו גם לפתור את כל החומרים הנלמדים בכיתה. 

 

מוגש כשירות לציבור על ידי לחמן בגרויות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה