פיתוח חומרה, אלקטרוניקה ומכניקה של מוצר חדש.
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

פיתוח חומרה, אלקטרוניקה ומכניקה של מוצר חדש. 

מאת   04/12/2011 |  נצפה 2271 פעמים

 

פיתוח חומרה: איך מתחילים בתהליך הפיתוח?

פיתוח חומרה הוא אחד השלבים הבסיסיים שנועד להגדיר ולאפיין את הדרישות לפיתוח חומרה של מוצר. פיתוח החומרה מאפשר לייצר מסמך הגדרות עבודה בין חברת הפיתוח ליזם. שם המשמך הוא Srr  והוא מתחלק בנפרד לאפיון חומרה ואפיון תכונה. 
ליזמים הפרטיים, שלהם אין רקע הנדסי, לרוב מתקשים לאפיין את המוצר בצורה יסודית. זו הסיבה לכך שמומלץ שחברת הנדסה תטפל בכל הקשור לפיתוח החומרה. חברת הנדסה תוכל להגדיר יעדים המאפשרים פיתוח אלקטרוניף בדרך לפיתוח החומרה. 

השלב הראשון בפיתוח חומרה הוא הכנת מעגל ראשוני ולא מודפס. באמצעות מלחם ידני מיישמים את הרכיבים, וכן צורבים את התוכנה כדי לבדוק את התכנות האלקטרוני של הפטנט. לאחר שבוצעה הוכחה של שהתפקוד האלקטרוני של הפטנט וכן לאחר שהסתיים התכנות ההנדסי, תהליך פיתוח החומרה עובר לשלבי ייעוד ותכנון אלקטרוני. אבני היסוד בכל תהליך של פיתוח החומרה הוא תכנון אלקטרוני ראשוני של סכימת המעגל המודפס על פי תקנים והגבלים של הממסד המקצועי. 
עם סיום שלב פיתוח החומרה, מהנדסי הפיתוח מפיקים תיק ייצור של החומרה , שכולל תכנון פרטני של המעגל, רשימת רכיבים , והנחיות ליישום הרכיבים והרכבת המעגל המודפס. בנוסף, מתקבלת תוכנה להפעלת החומרה המוכנה לצריבה על גב החומרה.

בשלב זה עובר תהליך פיתוח החומרה לשלב של ייצור החומרה והמעגל המודפס, יישום הרכיבים וצריבת תוכנה ראשונית. ייצור מעגל מודפס עשוי לקחת זמן  מה (עד מספר שבועות), כל זאת בהתאם למיקום הביצוע שלו ולרמת המורכבות של המעגל. 

בסופו של דבר, תהליך פיתוח החומרה מייצר חומרה המשמשת כתשתית עבודה לתוכנה. תשתית זו מגדירה את כל הפעולות שעל המוצר לבצע. בתהליך זה מתבצעים ניסויים רבים שמיועדים לוודא את התקינות הפונקציונאלית של החומרה, וכך ניתן לכוון את תהליך את התהליך של פיתוח חומרה  העתידי לשם ייצור המוני של המוצר הנדרש. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה