מציאה ואיתור ליקויי בניה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מציאה ואיתור ליקויי בניה 

מאת   25/11/2011 |  נצפה 1606 פעמים

מה זה איתור ליקויי בניה ?  בדק בית ?

איתור ליקויי בנייה הוא בעצם תהליך הנקרא "בדק בית" שבו שמאי או איש מקצוע אחר בודק האם יש בנכס מסוים ליקויי בניה כלשהם.  לרוב מבצעים איתור לקויי בניה בדירות יד שנייה לפני הרכישה כי רבים נוטים לחשוב שאם מדובר בדירה חדשה, לא יופיעו ליקויים. כמובן שטענה זו שגויה לחלוטין ובמקרים רבים נמצאים ליקויי בניה גם בדירות ונכסים חדשים.

 

איתור ליקויי בניה הוא שירות ותיק מאוד הניתן על ידי חברות בדק בית והינו נפוץ בכל רחבי העולם לרבות ישראל.  כפי שהנכם מבררים ובודקים כמה פעמים אחר פגמים במוצרים יקרים שהנכם רוכשים, רכב, בגד, ריהוט ועוד, כך גם עליכם לברור ולבדוק בקפדנות את הדירה שברצונכם לרכוש.

 

איתור ליקויי בנייה על ידי חברה מקצועית יסייע לכם להבין את התמונה המציאותית, דהיינו, במקרים רבים אנו בטוחים שאנו סגורים על דירה מסוימת ושהיא האחת והיחידה, אך לפתע בעזרת גילויי הליקויים של החברה המקצועית אנו מגלים שהנכס לא באמת שווה את התשלום שהתכוונו לתת (וכשמדובר בדירה כמובן שמדובר בכסף רב), גבוה מכפי שאמור להיות.

 

איתור ליקויי בניה אולי יעלה לכם בסכום סמלי וידרוש מכם להיות סבלניים אך אין ספק שהוא ישתלם לכם לטווח הארוך. אם ברצונכם להיכנס לדירה ברגל ימין, הזמינו עוד היום שירות של חברת בדק בית והיו שקטים להתחיל את חייכם בחיוך ובראש שקט.

 

האם ניתן לבצע איתור ליקויי בנייה באופן עצמאי?

התשובה לשאלה זו מורכבת: כמובן שניתן לעשות לבד הערכה אך כמובן שהיא לא תהיה מדויקת מכיוון שרובנו לא באמת מתמחים ויודעים איך לבצע זאת, מה התיקונים הדרושים/מה מחירי התיקונים ועוד.

לכן, חשוב ומומלץ מאוד להזמין אנשי מקצוע שמתמחים ומיומנים בתחום ויוכלו לעשות את עבודת איתור ליקויי הבנייה על הצד הטוב ביותר בשבילכם.

 

איתור ליקויי בנייה יתבצעו במספר שלבים מאוד דקדקניים ויסודיים על מנת להביא לכם את תמונת המצב האמיתית של הנכס.

בתחילה יגיע השמאי/איש המקצוע למקום הנכס המיועד לרכישה ויחל בעבודת איתור הליקויים.

הליקויים שיכולים להתגלות הינם: סדקים בקיר, רטיבויות בקיר והצטברות אבנית,  עמודי תמך לא יציבים, חוסר איטום בגג (מה שעלול לגרום לכניסת מי גשם), ליקוי במערכת האינסטלציה, ליקוי במערכת הניקוז ועוד. 

לבסוף ולאחר שאיש המקצוע יאתר את כל הליקויים בנכס, הוא יעביר לרוכשים העתידיים את סיכום המצב ובעצם יסייע להם לראות את תמונת המצב האמיתית של הנכס.

בסיכום המצב יהיו מפורטים כל ליקויי הבנייה שנמצאו בנכס ומחיר משוער של תיקונם. בעזרת סיכום המצב יוכל הרוכש העתידי לחשוב פעמיים אם אכן הדירה שהוא כה חשק בה באמת שווה את ההשקעה.

 

בהצלחה.

פריזמה בדק בית ירושלים

 

בדק בית פריזמה היא חברת בדק בית מן הידועות והמובילות בישראל לביצוע בדיקת בית ואיתור ליקויי בניה. הצוות ואנשי המקצוע המובילים של פריזמה בעלי מוניטין וניסיון מקצועי של עשרות שנים בענף הבניה. שירותי הבדיקות של החברה מגוונים: בדק בית במבני ציבור, בתי עסק, בדיקת דירה, בדיקות בתים פרטיים וכן בניינים משותפים.


http://www.prizma-peles.com/bedek-bait1.php   טל. 1-700-706-001 מענה 24 שעות ביממה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה