הסרת שיער לצמיתות?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הסרת שיער לצמיתות? 

מאת   17/11/2011 |  נצפה 1421 פעמים

הסרת שיער הינו מושג שטומן בחובו מידע רב, ולעיתים אף סותר. כתוצאה מכך, עלולה להיגרם תחושה של הצפת מידע. שאלות רבות צצות כאשר מנסים להחליט האם כן או לא לעשות הסרת שיער ואני אנסה לעזור במעט.
הסרת שיער נעשית על ידי שימוש בקרן אור. המכשיר יוצר פולסים המתבייתים על חומר המלנין (הפיגמנט שנותן צבע לעור ואשר נמצא בריכוז גבוה בשיערה עצמה). בצורה כזאת מתחמם המלנין שמצוי בשערה, זו מוליכה את החום עד לכלי הדם המזין את השורש. בכך למעשה, גורם האור לנזק לשורש השערה, והיא נושרת.
אני חייבת להיות הוגנת ולספר - לא ניתן לבצע הסרת שיער לצמיתות, אבל כן ניתן להסיר אותו לטווח ארוך (אפילו של שנים).
חשוב לדעת שמדובר בדילול משמעותי של השיער, כמו גם הפיכתו לדק יותר.
בכדי לקבל תוצאה מקסימלית עבור איזור מסוים, יש צורך במספר טיפולים ממוצע של בין 8 – 12. הטיפולים מבוצעים במרווחים של בין חודש לחודשיים בין טיפול לטיפול, בכדי לאפשר לשערה לצמוח מחדש. ניתן לעיתים להסתפק בפחות טיפולים, מכיוון שניתן לראות תוצאות, המתבטאות בדלילות השיער, גם אחרי 3 – 4 טיפולים.
התחושה שניתן לצפות לה נעה בין אדישות (כלומר, בקושי חשים בתהליך) לבין עקצוץ (כמו עקיצת יתוש). עם זאת יש לציין שהדבר תלוי בסף הכאב של המטופל, כמו גם באזור המטופל (לדוגמא: בית השחי רגיש יותר מהרגליים). במקרים שכן חשים בכאב, ניתן לפני הטיפול למרוח על האזור המטופל משחה מאלחשת כגון אמלה או קודאין.

ליאת מאיר www.liat-meir.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה