יוגה צחוק : היתרונות בצחוק
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

יוגה צחוק : היתרונות בצחוק 

מאת   14/11/2011 |  נצפה 1839 פעמים

יוגה צחוק

 שגרת החיים המודרנית כוללת מגוון רחב של לחצים ומועקות אותן אנו עורמים על  "גבנו" ולעיתים מגיעים למצבים בהם אנחנו קרובים לקריסה טוטאלית. מדובר במצבים כמו לחצים בעבודה, קריירה, משפחה, חיי חברה, שינויים בחיים, זוגיות, חוסר ביטחון עצמי ועוד. כל שגרת החיים הזאת לא משאירה לנו מקום לעצור ולהירגע אפילו לא לרגע אחד- לא בריא במיוחד!

 דפוסי החיים המודרניים לא כוללים בתוכם צחוק ושמחה רבה. הצחוק מצטייר בעיניי החבר'ה כמזלזל, לא רציני, לא נראה שכן רק אורך חיים מאופק ורציני נתפס כתכונה עליונה שיש לשמר. כל אלו ועוד מובילים אותנו לחיים נטולי צחוק, הגוררים מועקות ולחצים זה על גבי זה המביאים לנו לנטל קשה מנשוא.

מחקרים ונתונים רבים בנושא העלו כי תינוקות מחייכים וצוחקים מאות פעמים ביום כתגובה לא רצונית ללא כל צורך בגירוי כלשהו מה שמצביע על הצחוק כתכונה מולדת אצל בני האדם אך דפוסי החיים שלנו הביאו למיגור התופעה וציורה כמתאימה לשעות הפנאי וחיי החברה בלבד מה שנדיר בחיי היום יום העמוסים.

 סדנאות צחוק, בכל רחבי העולם, נועדו בדיוק לשם כך- להחזיר לכל אדם ואדם את היכולת לצחוק מתי שרק ירצה תוך הנאה מירבית ממירב היתרונות של פעולות הצחוק. סדנאות יוגה צחות משחררות במיוחד ועוזרות לפרוק מועקות ולחצים, גיבוש בין חברי הקבוצה ועוד. סדנאות אלו מכוונות לכל אדם ואדם ומציעות שינוי בריא באורך החיים.

 יתרונות הצחוק

לצחוק יתרונות רבים והשפעות חיוביות רבות על הבריאות הנפשית והפיזית של האדם. ממחקרים עולה כי בעת צחוק משתחרר חומר הנקרא אנדופין העוזר בין היתר לשיכוך כאבים. בנוסף לכך לצחוק השפעה ישירה על תחושה ובריאות הנפש של האדם. הצחוק תורם ליציאה ממשברים, התמודדות עם מצבים לא נעימים, העלאת ביטחון עצמי ועוד.

 

סדנאות היוגה צחוק תורמות רבות לשיפור יכולת האדם להשתחרר מנורמות וכללים אותם יצרה החברה ומאפשר לכם לצחוק בכל רגע שרק תרצו. יוגה צחוק למעשה משחררת את הצורך בגירוי חיצוני על מנת לצחוק ולחייך, כפי שיצרנו אותו בראשינו. נסו אחת מסדנאות יוגה צחוק ותתפלאו עד כמה זו תהייה חוויה לכל החיים אותה לא תשכחו.

  

מוסמך להנחיית  סדנאות צחוק - סדנאות יוגה צחוק על ידי בית הספר ללימוד סדנאות יוגה צחוק של ד"ר מדן קטריה ממציא שיטת - יוגה צחוק.
http://www.shlomo1.com

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה