חוקי המשחק הזוגי השתנו מהקצה לקצה - מהו העולם החדש?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חוקי המשחק הזוגי השתנו מהקצה לקצה - מהו העולם החדש? 

מאת   13/11/2011 |  נצפה 2573 פעמים

חוקי המשחק הזוגי השתנו מהקצה לקצה - מהו העולם החדש?  

 

 

שליטי העולם

 

לאורך כל ההיסטוריה כמעט - גברים שלטו בעולם. בדומה לתקופת הדינוזאורים - גברים התהלכו בעולם ללא תחרות מצד נשים, ללא איום מצד נשים, ובחופש רב לפעול ולהוביל על פי תפיסתם.

 

את המציאות הזאת - שהעניקה את עיקר היתרון לגברים - גברים הפנימו מאוד חזק לתוך האישיות שלהם ולתוך מערכת האמונות והעמדות שלהם. עד היום, גברים מחונכים על פי תפיסה זאת והם מניחים שהם עדיין "המין החזק" אשר מחליט וקובע את חוקי המשחק.  

 

 

 

הנשים בכיס הקטן

 

מתוך תפיסה של כוח ויתרון, גברים רבים משוכנעים שהנשים אינן מסוגלות לפעול באופן עצמאי, אינן מסוגלות לנקוט ביוזמה, אינן מסוגלות לדאוג לעצמן ואינן יכולות לבצע מהלכים משמעותיים ללא השפעתו והכרעתו של הגבר.

 

אלא שהמציאות המסורתית הזאת השתנתה באורח קיצוני. כיום, נשים הן עצמאיות, תחרותיות, תוקפניות ובעלות דעה וערך משל עצמן. הן מזמן כבר לא נשים קטנות, וגברים הם מזמן לא הגברים החזקים.    

 

 

 

עולם אחר לגמרי

 

העולם השתנה לבלי היכר. נשים אינן מובילות את העולם, אבל הן אינן כוח שולי או חלש. חוקי המשחק בין גברים השתנו מהקצה לקצה עקב כך, ואת העובדה הזאת גברים לא הבינו עדיין וגם לא הפנימו.

 

רוב הגברים בטוחים שחוקי המשחק הישנים עדיין בתוקף. אולם בפועל אין זה כך. נשים יכולות לפרק נישואים ללא כל סיבה ובהינף החלטה של רגע. הן מסוגלות וחופשיות לעשות ככל העולה בדעתן מבלי לשלם על כך מחיר חברתי או כלכלי כבד. הן אינן כפופות כמעט לשום מגבלה על החופש להרגיש ולפעול בהתאם לכך. לכן, ביחסים שבין גברים ונשים המציאות נפרצה, וגברים לא הבינו שחוקי המשחק השתנו והם כבר לא ברורים.

 

 

 

משחק חופשי

 

בעבר, היחסים בין גברים ונשים היו במסגרת של כללי משחק ברורים. כל צד ידע מהו תפקידו וכל אחד מילא את חלקו פחות או יותר. כיום, אין חוקי משחק ברורים, ולכן כל צד פועל לפי מיטב הבנתו ולפי האינטרסים והצרכים האישיים שלו. 

 

למרבית הפלא, מרבית הגברים עדיין פועלים במסגרת חוקי המשחק הישנים - והם אינם מעודכנים בחוקי המשחק החדשים. זו הסיבה שרבים מהם מופתעים בכל פעם מחדש כיצד הם מאבדים מערכות יחסים, נכשלים בשיטה הזוגית הקיימת ולא מצליחים למצוא את מבוקשם.

 

 

וטיפ לסיום: האירוניה היא, שדווקא גברים מנסים ליצור עם נשים חוקי משחק ברורים, והם מופתעים בכל פעם מחדש כאשר חוקי משחק אלה מופרים על ידי הנשים. הסיבה לכך היא פשוטה: נשים אינן כפופות לשום חוקי משחק, ולכן הן פועלות לפי איך שהן מרגישות ולפי האמת שלהן. גברים כבר אינם מכתיבים את חוקי המשחק הזוגי ולכן הם גם אינם שולטים בו אלא בצורה חלקית בלבד.

 

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה