כל כמה זמן מחליפים קולט שמש?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כל כמה זמן מחליפים קולט שמש? 

מאת   13/11/2011 |  נצפה 2953 פעמים

שוב שכחת להדליק את הדוד החשמלי? חם בחוץ, למה לא לנצל את זה? אם מאסת מהמצב כיום ואתה מהרהר לעצמך איך יכול להיות מצב שאחרי הימים החמים האלו המים בבית עדיין קרים. ישנה אלטרנטיבה חכמה, חסכונית ופשוטה - ניצול המשאב הטבעי של השמש על ידי הצבת דוד שמש.

דודי חשמל - כי הגיע הזמן

הצבת דוד שמש תפחית יותר משחשבתם את ההוצאות שלך על חשמל בבית ואפילו במסעדות. זוהי דרך מצויינת לנצל את החום ששורר באזורנו לטובת הרתחת המים במקום שימוש באביזר חשמלי או אופציות אחרות העושות שימוש בכמויות אנרגיה רבות.

התקנת דוד שמש לא רק מאפשר חסכון בהוצאות כי אם גם לחסכון בשימוש באנרגיה. כך אנו מקטינים את כמויות הזיהום ובכך מונעים דלדול של מקורות האנרגיה.

דודי שמש כל הפרטים


איך זה פועל בכלל? איפה מציבים? למי זה מומלץ? הכול על דודי שמש.

קיים חוק על פיו חייבים לעשות שימוש בדודי שמש בבנייני מגורים החל משנות השמונים (מלבד מגדלים שאין בהם די שטח לכך). בעזרת תקנה זו חוסכים בארץ כארבעה אחוז מצריכת האנרגיה הארצית.

הפיתוח הינו ישראלי. יש בזה הרבה הגיון, לא?

את דוד השמש מציבים על הגג, או על משטחים פתוחים אחרים שנותנים אפשרות חשיפת הקולטים לשמש. את גוף דוד השמש מניחים כך שהקולטים פונים לכיוון דרום.

דוד השמש בנוי ממיכל בצורת גליל, בו נאגרים המים, שמחובר באמצעות צינור לקולטים. בקולטים ישנם מערך מסועף של צינורות מים במסגרת מלבנית.

המסגרת נבנתה בצורה שצד אחד חשוף ועשוי זכוכית ואילו יתר הפאות אטומות וצבועות בצבע שחור, כדי לכלוא כמה שיותר מהחום. לכן חייבים לבדוק מעת לעת שהצד המופנה לשמש נקי.

קניית דוד עם קולטי שמש כדאית במיוחד לבניין דירות ואפילו במכוני כושר במדינות חמות כמו שלנו בהן מתאפשר להפיק תועלת מהמשאב הזמין של אנרגיית השמש.

רוצה לשמוע מידע נוסף על קולט שמש? לא מבינים למה בזבזת םעד היום?
העולם צריך את זה, חזרו לאתר שוב ובהקדם ותמצאו פרטים מטובי נותני השירות בתחום.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה