סובלים מרגשי נחיתות?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

סובלים מרגשי נחיתות? 

מאת   13/11/2011 |  נצפה 2452 פעמים

סובלים מרגשי נחיתות? מרגישים שיש אנשים ששווים יותר מכם? מרגישים קטנים ליד אנשים מסוימים? אם כן אולי תשמחו לדעת שלאף אחד אין כוח עליכם חוץ מהכוח שאתם נותנים לו. אף אחד לא באמת שווה יותר מכם. רק שיתכן ואתם לא בוטחים בכוחות וביכולות הפנימיים שלכם.

אדם שכל הזמן מרגיש בתוך תוכו פחות מהזולת. הוא אדם עם דימוי עצמי נמוך. אדם עם דימוי עצמי נמוך הוא אדם שלא קיבל מספיק הערכה והכרה בייחודיות שלו בתור ילד קטן. יתרה מזאת, יתכן ואפילו ירדו עליו, הקניטו אותו וצעקו עליו וכתוצאה מזאת הוא התחיל להאמין שמה שהוא זה לא מספיק טוב.

אדם כזה הוא כל הזמן מסובך עם עצמו לגבי הערך שלו. הוא יונק את תחושת הערך או את תחושת חוסר הערך דרך המשוב של הסביבה. אם מישהו חייך אלי אני שווה. אם התעלמו ממני אני כבר לא שווה. בפנים מה שמנהל אותו זה חוסר היכולת שלו להסתכל על עצמו דרך העיניים של עצמו. אלא כל הזמן מסתכל על עצמו דרך העיניים של הסביבה.

על מנת להשתחרר מרגשי נחיתות ולהתחיל להסתכל על עצמנו מתוך הכרה בכך שכל בני האדם שווים בערכם. ואף אחד לא באמת יכול להיות שווה יותר או פחות ממני. עלינו לעבור תהליך של התבגרות רגשית ותהליך של בירור עצמי לגבי מי אנחנו.

על מנת להתבגר רגשית עלינו ללמוד לחשוף את החולשות שלנו. אם יש לנו רגשי נחיתות ותחושה של חוסר ערך. אנחנו לא מסוגלים לחשוף את החולשות שלנו. גם ככה אנחנו מרגישים שווים פחות ופוחדים שאם הסביבה תראה את החולשות שלנו היא תראה כמה חסרי ערך אנחנו. אך, ההפך הוא הנכון. ככל שאנחנו מסוגלים יותר לחשוף את החולשות שלנו, להודות בהם ולקבל אותם. הערך העצמי שלנו בפני עצמינו ילך ויגדל. אם אין לכם אדם קרוב לעשות זאת איתו. חשוב שתעשו זאת אפילו בעזרת מטפל מקצועי.

בנוסף, חשוב שנתחיל להסתכל על עצמינו דרך העיניים שלנו. להתחיל לבחון מה אנחנו חושבים שטוב. במה אנחנו טובים. מהם הערכים האישיים שלנו. לנסות ולנטרל את השפעת הסביבה על הדרך שבה אנחנו רואים את העולם. ולהתחיל לבחון ולהתבונן בעצמנו. להתחיל לשים סימני שאלה על כל מה שאנחנו מאמינים בו. ולצאת למסע מרתק של בדיקה וגילוי עצמי.

אז שיהיה בהצלחה.

לחיי ההגשמה עצמית שלכם,

חני

בלוג – http://www.chany.co.il

 

חני בורנשטיין מומחית להגשמה עצמית - יוצרת התוכנית האומץ לחיות http://www.liveyourlife.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה