מדוע חיוני בדק בית לפני רכישת דירה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מדוע חיוני בדק בית לפני רכישת דירה 

מאת   09/11/2011 |  נצפה 1636 פעמים

מדוע בכלל צריך בדק בית

יש צורך בבדק בית כדי להיכנס לבית חדש או מיד שנייה, ברגל ימין. בדק בית הוא לא רק צורך אלא חובה בתהליך קניית בית או דירה יד שנייה, בעיקר כשמדובר במבנה ישן, אך לא פחות מכך – ברכישת בית חדש או דירה חדשה. בדק בית הוא שלב הכרחי ביותר לפני ביצוע רכישה כזו, המהווה את ההשקעה הכספית הגדולה ביותר אצל רובנו. לקונה הרגיל אין את הידע והניסיון הדרושים לאבחון מצבו הפיזי של מבנה והליקויים הנסתרים והגלויים בו. ראשית דבר, בדק בית הוא מתכון בדוק למניעת עוגמות נפש עתידיות, כתוצאה מגילוי מאוחר של ליקויי בנייה העשויים להיות כרוכים בהוצאות כבדות. במידת הצורך, דו"ח בדק בית ישמש לפנייה לקבלן לצורך ביצוע התיקונים הנדרשים, לפנייה לערכאות משפטיות לצורך הגשת תביעת ליקויי בניה כנגד קבלן הבניין במקרה רכישת בית חדש, או לקבלת סקר על מצבו הפיזי של המבנה בעת רכישת בית יד שנייה.

מטעמים אלו, חשוב לבצע בדיקה מקיפה ע"י מומחה הבקיא באיתור ליקויי בניה או מפגעים אחרים, קיימים או צפויים, במערכות ובאלמנטים השונים של הבית. במדינות רבות בעולם בדק בית הוא תהליך בלתי נפרד מתהליך רכישת בית חדש או מיד שנייה.

 

מה בודקים ומגלים במסגרת תהליך בדק בית

בדק בית מקצועי מעניק לרוכש בית או דירה:

 

בדק בית - רק ע"י מומחים לדבר

איש המקצוע המתאים לביצוע המשימה של בדק בית הוא מהנדס בניין מומחה בעל ניסיון בתכנון ובביצוע פרוייקטים. לכן, כשתזמינו בדיקת בדק בית בחברה המתמחה בכך, וודאו שהיא תבוצע ע"י מהנדסים מומחים, בעלי ידע, ניסיון ומוניטין בתחום זה.

מכיוון שבדק בית לפני רכישה אינו תהליך פולשני אלא בדיקה ע"י ראיה ושמיעה בלבד, רצוי שמהנדס הבניין המבצע את הביקורת יכיר היטב את שיטת הבנייה של סוג המבנה הספציפי (בניה רגילה, מבנה טרומי, בניה בשיטת ברנוביץ', מבנה עץ, פלדה וכו') ויהיה מנוסה בה. למהנדס מיומן כזה יש את מירב הסיכויים לאתר את הגורמים הפוגעים בתפקוד המבנה ובתוחלת החיים שלו (לרוב סוגי בנייני המגורים בישראל נדרשת תוחלת חיים של 50 שנה לפחות לשלד המבנה).

בדק בית פריזמה מספקת שירותי איתור ליקויי בניה, מידע אודות אפשרויות הטיפול בליקויים וכן ייעוץ והכוונה לגבי אחריות הקבלנים בנושא ליקויי הבנייה.


 


http://www.prizma-peles.com/article.php?id=49&cid=-10


  


טל. 1-700-706-001

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה