משאל העם ביוון הפיל את השווקים - האם נראה היום תיקון?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

משאל העם ביוון הפיל את השווקים - האם נראה היום תיקון? 

מאת   02/11/2011 |  נצפה 1603 פעמים

פעם נוספת, עוברים השווקים בעולם משלב המאניה לשלב הדיפרסיה, וגם הפעם בשורש התנודה החריפה במצב רוח המשקיעים עומד משבר אמון לגבי חילוץ יוון: הודעתו של ראש ממשלת יוון ג'ורג' פפנדריאו כי יעמיד את תוכנית החילוץ לכלכלת יוון בפני משאל עם, שלחה אמש את המדדים המובילים באירופה לנפילות של 5% ויותר, ואת המטבע האירופי לנסיגה של 1.2% למול הדולר. ההדים נשמעו היטב גם בוול-סטריט, שם ננעלו המדדים בירידות של עד 3%.

כזכור, רק בשבוע שעבר נדמה היה שתוכנית החילוץ לכלכלה היוונית הכושלת זוכה סוף סוף לאמון המשקיעים. השבוע הקודם ננעל בעליות שערים חדות, וחודש אוקטובר שהסתיים שלשום נחשב לאחד החודשים הטובים בבורסות העולם בעשורים האחרונים. כעת נראית האופטימיות של השבוע שעבר כמו אופוריה חסרת בסיס.

תוכנית החילוץ היוונית אמורה להביא להזרמה של 130 מיליארד יורו, לכיסוי חובותיה של ממשלת יוון. התוכנית כוללת "תספורת" של 50% למחזיקי האג"ח היווני (בעיקר בנקים ומוסדות פיננסיים), אשר יקבלו 50 סנט על כל יורו שממשלת יוון חייבת להם, לאחר שהאיחוד האירופי דרש בתחילה "תספורת" של 60%-70%, ואילו בשוק נסחר האג"ח היווני אף בפחות מכך. מהצד השני, תוכנית החילוץ כוללת התחייבות של ממשלת יוון לשורה ארוכה של צעדי צנע קשים ובלתי פופולאריים, ופגיעה בזכויות חברתיות ובתנאי המחייה של אזרחים יוונים רבים. לפי סקר שפורסם לאחרונה, 60% מאזרחי יוון מתנגדים לתוכנית החילוץ ולצעדי הצנע.

הודעת פפנדריאו נתנה את יריית הפתיחה ליום אדום במיוחד בבורסות העולם: באירופה התרסקו מדד הדקס הגרמני והקאק הצרפתי ב-5% ו-5.4%, בהתאמה, בעוד הפוטסי הבריטי הסתפק בירידה של 2.2%.

בוול-סטריט התנהל היום כולו בצד האדום, כשגם מגמת התאוששות קלה שנרשמה בשעות האחרונות לאור פרסומים על מסע לחצים מצד גרמניה וצרפת במטרה לבטל את משאל העם, התנפצה לבסוף עם הודעה נוספת של פפנדריאו כי המשאל יתקיים כמתוכנן. בסופו של יום נפל הדאו ג'ונס 2.5%, ה-S&P 500 צנח 2.8% והנאסד"ק הוביל את המגמה השלילית עם ירידה של 2.9%. בזירת המט"ח נסוג היורו 1.2% למול עמיתו האמריקני, והוא נסחר כעת בתמורה ל-1.3696 דולר.

האם גם היום ובהמשך השבוע נמשיך לראות ירידות? ואולי צפוי דווקא תיקון, ולו זמני וחלקי? האם כדאי להשקיע באופציות  Put או באופציות  Call על המדדים באירופה ובעולם? משקיע שיידע לענות נכונה על השאלות הללו צפוי להרוויח כסף רב השבוע ממסחר באופציות בינאריות.

הערה אחת ראוי לזכור: השווקים מגלים באחרונה סימנים ברורים של מאניה-דיפרסיה. כמו שהעליות בשבועות האחרונים נראות כעת בלתי מבוססות, ככה עשויות להיראות לנו בעוד תקופה קצרה הנפילות הנוכחיות. בתקופה כזו של תנודתיות, אופציות דיגיטליות הן בוודאי הזירה הטובה ביותר למשקיע עם היד על הדופק – אך שימו לב גם אתם, שלא להיות שבויים באף אחת מהקונספציות, לא באופטימיות המשכרת ולא בפסימיות המדבקת.

easytrade מסחר דיגיטלי מתקדם -  מסחר באופציות  אופציות בינאריות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה